BulgariaBulgaria
Liga a DouaLiga a Doua
Etapa 2

Montana vs Nesebar Pronostic și Sfaturi de Pariuri

4 aug. 2026
3-1
Final
Ogosta Stadium, Montana
Corect
Selecția noastră
Rezultat
Montana
3 : 1
FT
Bonus sportiv 200%Bonus Cupa Mondială 2026
Primește
+100% primul depozitBonus de depozit egalat
Primește

Sfaturi de pariere

70%
20%
11%
MontanaRemizăNesebar
Rezultat
Montana
70%
Total goluri
Sub 2.5
52%
Ambele echipe marchează
Nu
61%
Dublă șansă
Acasă/Niciunul
45%
Handicap asiatic
H. Gazde -1.50
@ 1.85
54%
Cotele actualizate la fiecare oră
Ponturile recalculat la fiecare 2 ore
Blocat cu 2 ore înainte de start

Analiză de experți

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Fondator și analist principal
60.3% 30+ ani
11 min citit

Montana și Nesebar se întâlnesc marți, 4 august, de la ora 18:30 (EEST), pe Ogosta Stadium, în cadrul celei de-a doua etape din Liga a Doua a Bulgariei. Cele două echipe vin după starturi de sezon diametral opuse: Montana ocupă locul 12 în clasament cu un punct obținut dintr-o remiză, în timp ce Nes...

Citește analiza completă

Statistici Cheie

Montana5
1Remize
1Nesebar
3.29Medie Goluri
86%Ambele Echipe Marchează
71%Peste 2.5
4 aug. 2026Montana3-1Nesebar
6 apr. 2025Nesebar1-3Montana
28 sept. 2024Montana2-0Nesebar
23 mai 2019Nesebar1-2Montana
26 nov. 2018Montana3-1Nesebar
Vezi toate întâlnirile

Analiză completă

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov
Fondator și analist principal
60.3% Rată Câștig «Pariul Nostru»
30+ Ani de Experiență
16.2k Predicții Urmărite
Montana vs Nesebar — pronostic și avancronică meci
Montana
DVDVE
Formă recentăvs
Nesebar
VVVED

Montana – Nesebar: Cotele Bet365 arată o diferență de clasă evidentă înainte de etapa a doua

Montana și Nesebar se întâlnesc marți, 4 august, de la ora 18:30 (EEST), pe Ogosta Stadium, în cadrul celei de-a doua etape din Liga a Doua a Bulgariei. Cele două echipe vin după starturi de sezon diametral opuse: Montana ocupă locul 12 în clasament cu un punct obținut dintr-o remiză, în timp ce Nesebar se află pe poziția 17, fără niciun punct după prima rundă. Cotele oferite de Bet365 reflectă această diferență de formă: victoria gazdelor este cotată la 1.25, remiza la 5.25, iar succesul oaspeților la 12.00. Această diferență semnificativă între cotele pentru 1X2 sugerează un avantaj consistent pentru echipa gazdă.

Probabilitatea implicită calculată din cota de 1.25 indică aproximativ 80% șanse de victorie pentru Montana, ceea ce transformă această partidă într-un test important pentru ambele formații. Pentru Nesebar, care are o cotă de 12.00 ce reprezintă o probabilitate de doar 8%, această deplasare reprezintă o șansă de a opri un început de sezon dezamăgitor. Un rezultat pozitiv ar putea schimba dinamica sezonului pentru vizitatori, în timp ce Montana poate construi pe baza primului punct câștigat în runda anterioară.

Ambele echipe au beneficiat de același repaus de zece zile, astfel încât condiția fizică nu ar trebui să reprezinte un factor diferențiator în această întâlnire. Stadionul Ogosta va găzdui astfel un meci în care expectantă este evidentă: Montana are ocazia de a-și consolida poziția în clasament cu primele trei puncte ale sezonului, în timp ce Nesebar trebuie să demonstreze că poate produce o surpriză în fața unei echipe considerate favorite clare de către casele de pariuri.

Cum vor încerca Montana și Nesebar să-și asigure primul succes al sezonului în acest duel din prima ligă?

Partida din cadrul etapei a doua a campionatului programată marți, 4 august 2026, de la ora 18:30, la Stadionul Ogosta, reprezintă o întâlnire între două formații care încă nu și-au găsit ritmul în acest sezon. Montana, poziționată pe locul 12 cu un singur punct după prima rundă, va avea un rol de favorită clară conform cotelor oferite de Bet365: o cotă de 1.25 pentru victoria gazdelor reflectă o probabilitate implicată considerabilă, în timp ce Nesebar, la rândul său fără puncte și ocupând locul 17, pornește din postura de outsider, cu o cotă de 12.00 pentru succes deplin.

Din punct de vedere tactic, ambele echipe au avut același interval de odihnă înainte de această confruntare, ceea ce sugerează că niciuna nu beneficiază de un avantaj fizic semnificativ legat de recuperare. Montana, care a reușit un rezultat de egalitate în prima rundă, va trebui să demonstreze o creativitate superioară în fața unei defensive care nu a primit încă goluri în acest sezon, deși acest lucru reflectă mai degrabă lipsa de probe decât o soliditate demonstrată. Nesebar, care a suferit o înfrângere în runda inaugurală, va trebui să găsească un echilibru între a-și îmbunătăți atât capacitatea ofensivă cât și cea defensivă, având în vedere raportul cotelor care o plasează clar în postura de subdog în acest meci.

Strategia probabilă pentru Montana va fi dominarea posesiei și crearea de ocazii pe flancuri, exploatând spațiile pe care Nesebar le-ar putea lăsa în încercarea de a-și consolida apărarea. De cealaltă parte, echipa oaspete ar putea adopta o abordare mai conservatoare, încercând să profite de contraatacuri rapide pentru a surprinde defensive gazdelor. Cotele de 5.25 pentru remiză indică faptul că bookmakerul consideră acest rezultat ca fiind improbabil, însă un meci decis la penalty-uri sau un gol marcat târziu ar putea schimba dinamica partidei în direcții neașteptate, transformând ceea ce pare a fi un duel cu favorită clară într-o confruntare mai echilibrată decât sugerează cifrele.

Seria clară a echipei Montana în duelurile directe

Statisticile istorice dezvăluie o dominantă incontestabilă a formației Montana în confruntările directe cu Nesebar. Din cele cinci întâlniri analizate, Montana a obținut patru victorii, în timp ce Nesebar a reușit un singur succes, iar o partida s-a încheiat la egalitate. Această diferență semnificativă sugerează că Montana intră în acest meci cu un avantaj psihologic considerabil, având în vedere performanțele solide din ultimele întâlniri.

Un aspect remarcabil al acestor dueluri îl constituie prolificitatea ofensivă. Cu o medie de 3,17 goluri marcate pe meci, partidele dintre cele două formații au oferit mereu spectacol și oportunități de pariere pe piața O/U. Mai mult, procentul BTTS de 83% indică faptul că în patru din cinci meciuri ambele echipe au reușit să înscrie, ceea ce face din această piață o opțiune atractivă pentru următoarea confruntare.

Cel mai recent duel, disputat în aprilie 2025, s-a încheiat cu victoria clară a echipei Montana, scor 3-1 pe terenul formației Nesebar. Anterior, în septembrie 2024, Montana s-a impus cu 2-0 acasă împotriva aceluiași adversar. Șirul victoriilor consecutive demonstrează constanța formației Montana și capacitatea de a controla ritmul partidelor împotriva echipei Nesebar, indiferent de locul de desfășurare.

Montana și Nesebar: Ghid de formă și tendințe de scor — cine marchează mai mult?

Ambele echipe traversează un început de sezon complicat, iar analiza formei recente dezvăluie diferențe semnificative între cele două formații care se vor întâlni în această rundă a Ligii a Doua din Bulgaria. Montana ocupă poziția a 12-a cu un singur punct câștigat dintr-o remiză, în timp ce Nesebar se află pe locul 17, fără niciun punct după înfrângerea din prima etapă. Diferența de situație din clasament se reflectă și în statisticile defensive: Montana încasează în medie 1,3 goluri pe meci, în timp ce Nesebar are o medie alarmantă de 2,5 goluri primite pe meci — cea mai slabă apărare dintre cele două echipe.

Montana vine după o serie de cinci meciuri în forma DLLLD, marcând doar patru goluri și primind șapte în această perioadă. Echipa a reușit să egaleze de două ori în deplasare, 2-2 la Sportist Svoge, și acasă contra celor de la Lokomotiv Sofia, tot 2-2. Recentul 0-2 în deplasare la Slavia Sofia și 0-2 acasă cu Spartak Varna arată dificultățile offensive ale formației, care înscrie în medie doar 0,8 goluri pe meci în ultimele zece partide. Totuși, capacitatea de a egala în minute decisive — observată în ambele remize — sugerează o rezistență mentală care ar putea conta în acest duel direct.

Nesebar prezintă o situație și mai îngrijorătoare, cu forma LLLDD și o singură victorie în ultimele zece partide. Apărarea echipei este în mod special problematică: 2,5 goluri primite pe meci reflectă colapsuri defensive precum înfrângerea 1-5 cu Etar Veliko Tarnovo sau 0-2 tot cu aceeași formație. Cu toate acestea, Nesebar arată o tendință interesantă — procentul BTTS de 60% indică faptul că echipa reușește să marcheze în majoritatea meciurilor, chiar și în înfrângeri. Remizele 0-0 în deplasare la Sportist Svoge și 1-1 acasă cu Dobrudzha demonstrează că poate obține puncte când apărarea funcționează, deși incidentele de forma 1-5 cu Etar Veliko Tarnovo rămân alerte majore pentru orice parior.

În comparație directă, Montana are un atac mai consistent (0,8 goluri/meci față de 0,7), o apărare net superioară (1,3 vs 2,5 goluri primite) și o rată de clean sheet de 20% comparativ cu doar 10% la Nesebar. Dintre cele două echipe, Montana pornește cu un avantaj evident în acest meci direct, dar tendința BTTS de 60% a oaspeților și istoricul recent — inclusiv victoria 3-1 a celor de la Montana contra celor de la Nesebar în sezonul trecut — sugerează că ambele formații au capacitatea de a găsi poarta adversă. Montana pare favorită la victorie, însă Nesebar poate profita de defensive slabe pentru a înscrie, ceea ce face din piața BTTS o opțiune atrăgătoare având în vedere cifrele actuale ale ambelor echipe.

Cote 1X2 și pontul principal pentru Montana – Nesebar

Pentru partida din etapa a 2-a a Ligii a Doua din Bulgaria, Montana primește vizita echipei Nesebar pe Ogosta Stadium, iar cotele reflectă o diferență semnificativă între cele două formații. Echipa gazdă ocupă poziția a 12-a cu un punct după prima rundă, în timp ce Nesebar se află pe locul 17, fără niciun punct acumulat. Cotele cele mai bune pentru victoria gazdelor sunt disponibile la 888Sport, unde o miză pe semnul 1 ajunge la 1.25. Implicată de aceste cote, probabilitatea de 71.9% pentru succesul echipei Montana este susținută de forma actuală și de poziționarea în clasament.

Analizând piața 1X2, diferența dintre cota oferită și probabilitatea reală sugerează o marjă favorabilă pentru pariori. Pontul principal merge spre victoria echipei Montana, cu o încredere de 73%, iar experiența și stabilitatea relativă a gazdelor le conferă un avantaj clar în acest duel. Cota de 1.25 reprezintă o valoare solidă având în vedere contextul, iar recordul de un rezultat de egalitate pentru Montana contra unei echipe fără victorii din Nesebar indică un meci în care gazdele pornesc ca favoritege sigure.

În ceea ce privește piața O/U 2.5, probabilitatea de 52% pentru peste 2.5 goluri reflectă o așteptare moderată de spectacol. Echipa Montana a marcat în runda precedentă, iar Nesebar a suferit o înfrângere, sugerând că ambele echipe pot produce ocazii. Totuși, analiștii indică BTTS nu cu o încredere de 61%, ceea ce înseamnă că cel puțin una dintre echipe va avea dificultăți în a marca. Piața DC 1X, cu o încredere de 45%, rămâne o opțiune conservatoare pentru cei care doresc să reducă riscul, deși victoria directă a gazdelor rămâne selectia recomandată.

Parieri Alternative și Unghiuri de Valoare pentru Montana vs Nesebar

Pe lângă pariurile standard 1X2, modelul nostru identifică câteva piețe alternative cu valoare potențială pentru această întâlnire. Handicapurile asiatice oferă o abordare mai nuanțată decât simple selecții 1X2, iar AH Montana -1.75 la cote de 1.92 cu o încredere de 52% reprezintă o opțiune interesantă pentru cei care anticipează o victorie clară a gazdelor. Acest handicap permite o marjă de eroare — dacă Montana câștigă cu diferența de un singur gol, jumătate din miză este returnată, ceea ce reduce riscul comparativ cu un pariu 1X2 direct.

Piața PR/FS oferă cea mai mare încredere din modelul nostru, cu selecția Acasă/Acasă la cote de 1.72 și o probabilitate estimată de 58%. Acest lucru sugerează că Montana va controla partida încă din prima repriză și își va păstra avantajul până la final. Alternativ, piața Peste/Sub 2.5 goluri poate completa o strategie combinată — o victorie a gazdelor cu peste două goluri diferență ar acoperi ambele piețe și ar oferi o cotă combinată atractivă pentru pariori.

Scorul corect cel mai probabil conform modelului nostru este 3:0 pentru Montana, cu cote de 6.20 și o încredere de 16%. Deși această probabilitate poate părea modestă, scorul 3:0 rămâne deasupra altor combinații și poate fi utilizat ca pariu suplimentar alături de selecția principală. Piața ambelor marchează nu pare atractivă în acest caz, dată fiind forma ofensivă limitată a lui Nesebar în deplasare. Paritorii experimentați pot explora, de asemenea, piețele de cartonașe și cornere pentru valoare adițională, deși acestea necesită o analiză detaliată a statisticilor echipelor în meciurile anterioare.

Verdictul final: Montana pornește cu prima șansă

Analizând forma actuală și poziționarea în clasament, Montana are un avantaj evident în acest meci din etapa a doua a Ligii a Doua din Bulgaria. Echipa gazdă vine după o remiză în prima rundă, ceea ce îi oferă un impuls de încredere, în timp ce Nesebar a suferit o înfrângere în deplasare și încearcă să se redreseze. Cotele pentru victoria gazdelor reflectă această diferență de perspectivă între cele două formații.

Din punct de vedere al piețelor de pariuri, 1X2 rămâne opțiunea cu cea mai mare încredere, susținută de forma superioară a gazdelor. Deși opțiunea O/U peste 2.5 oferă o marjă confortabilă, piața BTTS nu prezintă un avantaj convingător. Pentru cei care preferă o abordare prudentă, DC 1X oferă o alternativă solidă cu probabilitate ridicată de succes.

Selecția noastrăNuAmbele echipe marchează@1.50 · 61%
Cea mai bună valoarePeste 2.5Peste/sub Țeluri@1.75 · 52%
Pronosticurile noastre: Montana vs Nesebar — Montana — Câștigă (70%); Sub 2.5; Ambele echipe: Nu

Întrebări Frecvente

Montana vs Nesebar: cine este favorit la victorie?
Modelul nostru prezice Montana cu 70% încredere pe baza formei actuale, a istoricului și a analizei statistice.
Montana vs Nesebar: care este pontul nostru de Handicap asiatic?
Pontul nostru de Handicap asiatic este Montana -1.50 cu 54% încredere.
Câte goluri în Montana vs Nesebar?
Ne așteptăm la Sub 2.5 goluri (52% încredere), pe baza statisticilor ofensive și defensive.
Vor marca ambele echipe în Montana vs Nesebar?
Ambele echipe marchează: Nu (61% încredere).
Este dubla șansă 1X un pariu bun pentru Montana vs Nesebar?
Pronosticul nostru de dublă șansă este 1X cu 45% încredere — acoperă două rezultate cu risc redus.
Când și unde se joacă Montana vs Nesebar?
Montana vs Nesebar are loc pe 4 aug. 2026 la Ogosta Stadium.

Informații suplimentare

#EchipaPVELGFGAGDpuncteFormă
1VihrenVihren7430157+815
2CSKA Sofia IICSKA Sofia II7421157+814
3FratriaFratria742194+514
4Yantra 2019Yantra 2019741297+213
5MontanaMontana7322128+411
6BeroeBeroe732296+311
7Chernomorets 1919 BurgasChernomorets 1919 Burgas732274+311
8Etar Veliko TarnovoEtar Veliko Tarnovo73221311+211
9NesebarNesebar73131310+310
10MarekMarek731376+110
11Lokomotiv G. OryahovitsaLokomotiv G. Oryahovitsa731379-210
12Rilski SportistRilski Sportist72327709
13Hebar 1918Hebar 191872231213-18
14Ludogorets IILudogorets II722358-38
15Spartak PlevenSpartak Pleven7214714-77
16Sportist SvogeSportist Svoge713346-26
17DobrudzhaDobrudzha7124710-35
18Pirin BlagoevgradPirin Blagoevgrad7007324-210
Liga Campionilor
Liga Europa
Liga Conferințelor
Retrogradare

Formă Detaliată & Meciuri Recente

Montana
DVDVE
10Jucat
3Victories
2Remize
5Înfrângeri
Puncte/Meci1.1
Proc. de Victorie %30%
Goluri/Meci2.5
Medie Goluri1.2
Medie Concediate1.3
Ambele Echipe Marchează40%
Fără goluri primite30%
Nu a marcat40%

Meciuri Recente

3 sept.Ela Beroe0-0
30 aug.Vvs Lokomotiv G. Oryahovitsa3-0
22 aug.Dla Rilski Sportist1-2
16 aug.Vvs Marek1-0
11 aug.Dla Yantra 20192-3
Nesebar
VVVED
10Jucat
3Victories
2Remize
5Înfrângeri
Puncte/Meci1.1
Proc. de Victorie %30%
Goluri/Meci2.8
Medie Goluri1.4
Medie Concediate1.4
Ambele Echipe Marchează40%
Fără goluri primite30%
Nu a marcat30%

Meciuri Recente

2 sept.Dla Marek0-1
29 aug.Evs Yantra 20191-1
23 aug.Vvs Pirin Blagoevgrad7-0
16 aug.Vla Sportist Svoge1-0
10 aug.Vvs Dobrudzha2-0

Istoricul Întâlnirilor

Statistici de Pariuri

MetricăValoare
Total Meciuri7
Medie Goluri3.29
Ambele Echipe Marchează86%
Peste 2.5 Goluri71%
Peste 1.5 Goluri100%

Goluri pe Echipa

EchipaTotalMedie
Montana152.14 pe meci
Nesebar81.14 pe meci

Fără goluri primite

EchipaFără goluri primite
Montana1 (14%)
Nesebar0 (0%)
4 aug. 2026Liga a DouaMontana3-1Nesebar
6 apr. 2025Liga a DouaNesebar1-3Montana
28 sept. 2024Liga a DouaMontana2-0Nesebar
23 mai 2019Liga a DouaNesebar1-2Montana
26 nov. 2018Liga a DouaMontana3-1Nesebar
31 mar. 2018Liga a DouaNesebar1-1Montana
9 sept. 2017Liga a DouaMontana1-3Nesebar

Aviz Important: Jocuri Responsabile și Exonerare de Răspundere pentru Predicții

18+

TREBUIE SĂ AVEȚI 18+ ANI PENTRU A PARIA. Pariurile implică risc și pot fi dependente. Vă rugăm să pariați responsabil și să pariați doar ceea ce vă puteți permite să pierdeți.

Predicțiile noastre de fotbal se bazează pe analize statistice și ar trebui folosite doar în scopuri de divertisment. Performanța din trecut nu garantează rezultate viitoare.

Nu suntem consilieri financiari sau de pariuri licențiați. Consultați întotdeauna sfaturi profesionale înainte de a lua decizii de pariere.