KenyaKenya
FKF Premier LeaguePremieră FKF
Etapa 5

GOR Mahia vs KCB Pronostic și Sfaturi de Pariuri

1 nov. 2026
13:15

Pronosticurile noastre: GOR Mahia — Câștigă (51%); Sub 2.5; Ambele echipe: Nu.

Cea mai bună miză
Selecția noastră
Total goluri
Sub 2.5
@ 1.49
63%
Încredere
Ești de acord cu această predicție?

Sfaturi de pariere

51%
29%
20%
GOR MahiaRemizăKCB
Rezultat
GOR Mahia
@ 1.65
52%
Ambele echipe marchează
Nu
@ 1.59
59%
Dublă șansă
Acasă/Niciunul
@ 1.16
40%
Handicap asiatic
H. Gazde -0.5
@ 1.72
58%
Primul Timp
Remiză
@ 1.91
46%
HT/FT
Remiză/Gazdă
@ 4.15
24.1%
Scor exact
1:0
@ 3.35
29.9%
Cotele actualizate la fiecare oră
Ponturile recalculat la fiecare 2 ore
Blocat cu 2 ore înainte de start

Analiză de experți

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Fondator și analist principal
60.3% 30+ ani
12 min citit

Pe măsură ce se apropie ora de start, programată pentru duminică, 1 noiembrie 2026, la ora 15:15 (EET), arena FKF Premier League din Kenya devine scena unui contrast fascinant între două filozofii distincte de joc. GOR Mahia intră în această confruntare ca favorita clară a rundei, purtând pe umeri g...

Citește analiza completă

Statistici Cheie

GOR Mahia9
7Remize
3KCB
2.11Medie Goluri
37%Ambele Echipe Marchează
37%Peste 2.5
22 feb. 2026GOR Mahia3-0KCB
5 oct. 2025KCB0-1GOR Mahia
7 apr. 2025KCB0-1GOR Mahia
23 oct. 2024GOR Mahia0-0KCB
16 mai 2024KCB0-0GOR Mahia
Vezi toate întâlnirile

Cote

Casa de pariuri1X2
1xBet1.793.104.76
Bet3651.283.103.50
Betano1.313.203.00

Analiză completă

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Fondator și analist principal
60.3% Rată Câștig «Pariul Nostru»
30+ Ani de Experiență
16.2k Predicții Urmărite
GOR Mahia vs KCB — pronostic și avancronică meci
GOR Mahia
DVVVV
Formă recentăvs
KCB
VEVDV

GOR Mahia vs KCB: Liderul invincibil se confruntă cu stabilitatea modestă în etapa a cincea

Pe măsură ce se apropie ora de start, programată pentru duminică, 1 noiembrie 2026, la ora 15:15 (EET), arena FKF Premier League din Kenya devine scena unui contrast fascinant între două filozofii distincte de joc. GOR Mahia intră în această confruntare ca favorita clară a rundei, purtând pe umeri greutatea unei forme impecabile. Cu trei victorii consecutive și un bilanț perfect de 9 puncte după trei etape disputate, gazdele demonstrează o dominare constantă, ocupând ferm prima poziție în clasament. Această serie pozitivă nu este doar o statistică rece; ea reflectă o încredere crescândă în sistemul de joc și o coeziune care pare să fie pe culmea formei. În schimb, KCB prezintă un profil mult mai echilibrat, dar mai puțin exploziv. Situați pe locul 7 cu 4 puncte acumulate dintr-un meci câștigat, unul pierdut și unul terminat la egalitate, echipa vizitatoare arată o rezistență solidă, dar îi lipsește acel impuls ascendent pe care îl posedă liderul.

Contextul motivațional adaugă un strat suplimentar de tensiune acestei întâlniri din etapa a cincea. Pentru GOR Mahia, fiecare punct contează enorm în contextul luptei pentru titlu și calificarea în competițiile continentale, ceea ce le oferă un avantaj psihologic semnificativ față de adversari. Deși ambele formații au beneficiat de același interval de odihnă de patru zile după două meciuri disputate în ultimele zece zile, lipsa diferenței fizice pune accent exclusiv pe intenția tactică și determinarea individuală. KCB nu are presiunea clasamentului la fel de acută ca liderul, ceea ce le poate oferi libertatea necesară pentru a încerca să perturbe ritmul invincibil al gazdelor. Analiza mizelor 1X2 va trebui să țină cont nu doar de forma recentă, ci și de această asimetrie motivațională clară favorabilă echipei din capitala Mombasa.

Forma actuală și rezultate recente: Gor Mahia vs KCB

Înainte de confruntarea din etapa a cincea a ligii FKF Premier League, Gor Mahia se prezintă ca favorita clară, ocupând prima poziție în clasament cu nouă puncte acumulate. Forma echipei este impecabilă în acest sezon, echipa fiind invincibilă până acum, cu trei victorii și zero egaluri sau eșecuri. Statisticile recente subliniază o disciplină defensivă remarcabilă: media golurilor primite este de doar 0.5 per meci, iar Gor Mahia a păstrat clean sheet în 60% din partidele disputate. Această stabilitate a fost demonstrată recent prin succesiuni de victorii strâmte, dar eficiente, precum cea obținută în deplasare împotriva lui Homeboyz (1-0), urmată imediat de o victorie solidă acasă în fața lui Bandari (1-0) și apoi o altă victorie în deplasare contra lui APS Bomet (1-0). Faptul că echipa reușește să câștige meciuri cu un singur gol diferență sugerează o capacitate excelentă de a gestiona presiunea și de a transforma șansele limitate în puncte, un model care s-a repetat constant în ultimele etape.

Din partea cealaltă, KCB ocupă locul al șaptelea cu patru puncte, rezultatul unei forme mai fluctuante (W1 D1 L1 în ultima perioadă imediat următoare meciului). Deși media golurilor marcate este similară cu cea a liderului (1.3), defensiva KCB este mult mai vulnerabilă, cu o medie de 1.1 goluri primite per meci și doar 10% clean sheets. Rezultatele recente ale KCB reflectă această instabilitate: după o victorie convinzătoare 3-1 împotriva lui Mombasa Elite, echipa a suferit un eșec dur în deplasare la Posta Rangers FC (0-1), urmat de o victorie tehnică 1-0 contra lui Mathare United. Un egal dramatic 2-2 în deplasare la Nairobi United și o victorie la scorul de 2-1 în deplasare la Shabana completează palmaresul recent al gazdelor directe. Aceste rezultate arată că KCB poate fi periculos ofensiv, dar tinde să primească goluri frecvent, ceea ce crește probabilitatea unui meci cu goluri ambele părți (BTTS). Comparativ cu Gor Mahia, care are un procentaj BTTS de doar 30%, KCB are un scor BTTS de 60%, indicând un stil mai deschis și mai expus.

Analiza comparativă a formei recente arată un avantaj clar pentru Gor Mahia pe plan defensiv și psihologic. În timp ce KCB a câștigat patru din zece meciuri și a pierdut trei, Gor Mahia are un record perfect în ultimele cinci etape competitive relevante pentru forma curentă înainte de acest capitol decisiv. Diferența dintre cele două echipe este vizibilă și în modul în care gestionează meciurile închise: Gor Mahia pare capabil să controleze ritmul fără a fi obligat să marceze multe goluri, așa cum arată victoria 4-2 contra lui Murang'a SEAL sau cele trei victorii consecutive cu scorul minim necesar (1-0). KCB, dimpotrivă, pare implicat într-un schimb reciproc de lovituri atunci când nu domină clar terenul, având nevoie să marceze pentru a evita pierderea punctelor.

Pentru miza acestei etape a cincea (MATCHDAY 5), forma actuală sugerează că Gor Mahia va intra ca favorită naturală datorită stabilitării sale tactice și recordului invincibil din ultimii mei ani competiționali relevați. În timp ce KCB are potențialul ofensiv pentru a marca împotriva oricărei echipe care lasă spații — dovadă fiind victoria 3-1 sau egalul 2-2 — lipsa unei defensive robuste îi pune într-un disadvantage clar împotriva unei echipe organizate precum Gor Mahia. Ascensiunea formei lui Gor Mahia contrastează puternic cu oscilațiile KCB, făcând din această confruntare un test crucial pentru ambițiile ambelor cluburi pe parcursul sezonului.

Istoricul confruntărilor directe dintre GOR Mahia și KCB

Analizând ultimele 19 întâlniri directe dintre aceste două formații, se conturează un profil clar al dominării GOR Mahia în acest derby. Echipa gazdă a cucerit 9 victorii, în timp ce KCB s-a mulțumit cu doar 3 succese, iar celelalte 7 meciuri s-au încheiat la egalitate. Acest raport de forțe sugerează o echipă care intră cu un avantaj psihologic semnificativ atunci când pozează pe terenul propriu. În ultimii ani, tendința a fost constantă: GOR Mahia nu a pierdut niciun meci împotriva KCB în ultimele cinci ediții luate în calcul pentru acest istoric recent. Cele mai recente rezultate confirmă această asimetrie, cu victorii clare precum 3-0 sau 1-0 obținute de gazde sau vizitatoare, dar întotdeauna în favoarea echipei din partea de nord.

Din punct de vedere al golurilor, media meciurilor dintre aceste două echipe este de 2.11 goluri pe partidă, ceea ce indică un număr moderat de reușite, fără excese ofensive extreme. Interesant este că procentul BTTS (Ambele Echipa Marchează) este relativ scăzut la doar 37%, sugerând că într-un meci din cinci, una dintre echipe reușește să păstreze poarta închisă sau că diferența de goluri este mică. Ultimul meci disputat pe data de 22 februarie 2026 s-a terminat cu un scor net de 3-0 pentru GOR Mahia, urmat imediat după aceea de o victorie la scorul minim necesar (1-0) pe terenul KCB în octombrie 2025. Această serie de rezultate subliniază capacitatea GOR Mahia de a controla ritmul și de a impune un rezultat favorabil.

Egalitățile reprezintă o componentă frecventă în istoricul lor comun (7 din 19 cazuri), ceea ce ar putea fi un factor de luat în considerare pentru piețele Dublă șansă sau Corect Scor. Totuși, ultima egalitate a fost marcată în octombrie 2024 (0-0), fiind urmată imediat de două victorii consecutive ale GOR Mahia în aprilie și octombrie 2025. Faptul că KCB nu a mai reușit să câștige niciun meci împotriva GOR Mahia din mai multe edițe sugerează o criză psihologică sau tactică pentru vizitatori atunci când se întâlnesc cu această adversară specifică. Pentru pariorii care caută valoare, dominația recentă și absența pierderilor consecutive ale GOR Mahia în fața lui KCB sunt indicii solide pentru continuarea trendului pozitiv al gazdelor sau al unei victorii strâmte.

Înfruntarea tactică: Cum va fi decis meciul dintre GOR Mahia și KCB

În acest duel de pe Grounds, GOR Mahia va intra în teren cu o motivație sporită, ocupând prima poziție în clasament cu un bilant perfect de trei victorii. Deși datele statistice recente indică un gol marcat (0 GF), echipa condusă de antrenorul lor se bazează pe o structură defensivă solidă și pe capacitatea de a controla ritmul meciului. Având în vedere că au avut patru zile de recuperare, la fel ca și rivalii direcți, fizic sunt pregătiți pentru intensitatea unui derby local. Formația probabilă va sublinia un joc organizat, unde fiecare pas în avans este calculat pentru a exploata eventualele erori ale adversarului. Nu vor forța atacul din primele minute, ci vor aștepta momentul potrivit pentru a lovi.

KCB, situată pe locul 7 cu doar patru puncte acumulate, va trebui să gestioneze presiunea unui meci câștigat și al uneia pierdute în primele etape. Statisticile arată că cei mai mulți goluri marcate de această echipă vin în intervalul orar 46-60 minute, ceea ce sugerează că vor începe meciul cu o abordare conservatoare pentru a rezista primului sfert de oră, pentru a exploda apoi în a doua jumătate sau imediat după repaus. Dacă vor reuși să mențină structura tactică și să evite greșelile individuale, pot surprinde GOR Mahia prin contraatacuri rapide. Totuși, lipsa unui clean sheet până acum indică vulnerabilități defensive care vor fi testate constant.

Predicția tacticală se concentrează pe capacitatea GOR Mahia de a domina posesia fără a fi eficient ofensiv până acum, în contrast cu agilitatea lui KCB de a marca în fazele incipiente ale reprizei secundare. Meciul va fi decis de capacitatea fiecărei echipe de a gestiona momentele cheie: GOR Mahia trebuie să transforme presiunea în goluri înainte ca KCB să intre într-un ritm alert după pauză.

Unde se află valoarea în confruntarea dintre Gor Mahia și KCB

În cadrul rundei a cincea din FKF Premier League din Kenya, Gor Mahia va găzdui meciul împotriva lui KCB, o întâlnire care promite să fie una tensionată și strategică. Datele actuale indică o situație interesantă pentru pariorii care caută oportunități pe piața 1X2. Gazdele se află pe prima poziție în clasament, acumulând nouă puncte după trei victorii consecutive, fără nicio înfrângere și fără niciun egal până în acest moment. Această serie pozitivă le conferă o încredere sporită, mai ales că vor juca în fața propriilor suporteri. În contrast, echipa oaspete se situează pe locul șapte cu patru puncte, rezultatul unei balanțe fragile formată dintr-o victorie, un egal și o înfrângere. Deși diferența de punctaj pare semnificativă la prima vedere, modelul de predicție sugerează că meciul va fi mult mai echilibrat decât ar părea tabelul clasamentului, atribuind șanse egale de 50% atât pentru victoria gazdelor, cât și pentru un rezultat de egalitate.

Predicția noastră principală se concentrează pe piața 1X2, unde indicăm victoria echipei Gor Mahia cu un grad de încredere de 50%. Deși probabilitatea pentru un egal este identică, factorul jocului de acasă și forma impecabilă a gazdelor le oferă un avantaj psihologic și tactic. Este important de menționat că modelul atribuie zero procente șanselor ca KCB să câștige meciul outright (în mod direct), ceea ce transforme dubla șansă 1X într-o opțiune extrem de solidă, cu o încredere de 95%. Această abordare reflectă prudența analistului: recunoașterea superiorității tehnice a lui Gor Mahia, dar luarea în calcul a capacității lui KCB de a rezista presiunii și să ducă meciul la egalitate. Nu există coeficienți specifici ai bookmakerilor pentru a valida această cifră numerică acum, așa că valoarea constă în identificarea trendului clar al gazdelor versus instabilitatea oaspeților.

Pe partea statisticilor ofensive și defensive, predicția BTTS (Ambele Echipa Marchează) este „nu”, cu un grad de încredere de 62%. Acest lucru sugerează că ne așteptăm ca unul dintre echipe să rămână cu „clean sheet”, foarte probabil gazdele care au dominat primele trei etape. Absența golurilor marcate de oaspeți ar putea fi rezultatul unei defensiv bine organizate sau al incapacității atacului lui KCB de a găsi spații în finalul terenului adversar. De asemenea, predicția privind Total Goluri are o confidență foarte scăzută (0%), ceea ce indic faptul că numărul total al golurilor este imprevizibil sau nu există un trend clar stabilit pentru acest tip de pariu la acest meci specific. Totuși, având în vedere dominația Gazdelor și probabilitatea unui „clean sheet”, orientarea către un număr redus sau moderat de goluri pare logic.

În concluzie, pariul pe victoria lui Gor Mahia (1) reprezintă nucleul acestei analize. Combinația dintre forma impecabilă (W3 D0 L0), poziția fruntașă și avantajul terenului propriu justifică această alegere principală. În același timp, dubla șansă 1X oferă o plasare sigură pentru cei care doresc să minimizeze riscul legat de posibilitatea unui egal surprizant al lui KCB. Fără date despre coturile bookmakerilor publicate încă, decizia pariorilor va trebui să se bazeze strict pe aceste probabilitări modelate și pe analiza formei curete a celor două formații pentru această rund a cincea.

Verdictul final: GOR Mahia domină KCB pe gazon propriu

În concluzie, analiza noastră se concentrează pe o victorie clară a gazdelor, GOR Mahia, împotriva formației KCB. Cu un start de sezon impecabil și trei victorii consecutive care le-au adus 9 puncte în fruntea clasamentului, gazdele arată o stabilitate și o încredere remarcabile. Deși KCB ocupă locul 7 cu 4 puncte, diferența de formă este evidentă. Predicția noastră principală vizează rezultatul meciului (1X2), indicând victoria echipei din gazdare cu un nivel de încredere de 50%. Această opțiune reflectă superioritatea tehnică și psihologică a lui GOR Mahia în această fază a competiției.

Pe lângă câștigarea meciului, recomandăm și opțiunea BTTS: no, cu o încredere mai mare de 62%, sugerând că KCB ar putea avea dificultăți în marcarea golurilor împotriva unei defenses solide. Opțiunea Dublă șansă (1X) rămâne cea mai sigură variantă, cu un nivel de încredere de 95%, oferind o marjă generoasă de siguranță pentru pariuri. În final, combinăm analiza formei actuale cu avantajul terenului propriu pentru a susține că GOR Mahia este favorita clară pentru această rundă a FKF Premier League.

Pronosticurile noastre: GOR Mahia vs KCB — GOR Mahia — Câștigă (51%); Sub 2.5; Ambele echipe: Nu

Întrebări Frecvente

GOR Mahia vs KCB: cine este favorit la victorie?
Modelul nostru prezice GOR Mahia cu 52% încredere pe baza formei actuale, a istoricului și a analizei statistice.
Vor marca ambele echipe în GOR Mahia vs KCB?
Ambele echipe marchează: Nu (59% încredere).
Este dubla șansă 1X un pariu bun pentru GOR Mahia vs KCB?
Pronosticul nostru de dublă șansă este 1X cu 40% încredere — acoperă două rezultate cu risc redus.
Care este cel mai bun pariu pentru GOR Mahia vs KCB?
Recomandarea noastră principală este Sub 2.5 cu 63% încredere.
Ce scor este prognozat pentru GOR Mahia vs KCB?
Cel mai probabil scor corect este 1:0 (29.9% probabilitate implicită).
Când și unde se joacă GOR Mahia vs KCB?
GOR Mahia vs KCB are loc pe 1 nov. 2026.

Informații suplimentare

#EchipaPVELGFGAGDpuncteFormă
1GOR MahiaGOR Mahia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardsAFC Leopards413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Mara YouthMara Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Formă Detaliată & Meciuri Recente

GOR Mahia
DVVVV
10Jucat
7Victories
2Remize
1Înfrângeri
Puncte/Meci2.3
Proc. de Victorie %70%
Goluri/Meci1.8
Medie Goluri1.3
Medie Concediate0.5
Ambele Echipe Marchează30%
Fără goluri primite60%
Nu a marcat20%

Meciuri Recente

28 oct.Vla Homeboyz1-0
24 oct.Vvs Bandari1-0
17 oct.Vla APS Bomet1-0
13 oct.Vvs Murang'a SEAL4-2
31 maiDvs Nairobi United0-1
KCB
VEVDV
10Jucat
4Victories
3Remize
3Înfrângeri
Puncte/Meci1.5
Proc. de Victorie %40%
Goluri/Meci2.4
Medie Goluri1.3
Medie Concediate1.1
Ambele Echipe Marchează60%
Fără goluri primite10%
Nu a marcat30%

Meciuri Recente

28 oct.Vvs Mombasa Elite3-1
23 oct.Dla Posta Rangers FC0-1
17 oct.Vvs Mathare United1-0
11 oct.Ela Nairobi United2-2
31 maiVla Shabana2-1

Istoricul Întâlnirilor

Statistici de Pariuri

MetricăValoare
Total Meciuri19
Medie Goluri2.11
Ambele Echipe Marchează37%
Peste 2.5 Goluri37%
Peste 1.5 Goluri47%

Goluri pe Echipa

EchipaTotalMedie
GOR Mahia261.37 pe meci
KCB140.74 pe meci

Fără goluri primite

EchipaFără goluri primite
GOR Mahia9 (47%)
KCB8 (42%)
22 feb. 2026Premieră FKFGOR Mahia3-0KCB
5 oct. 2025Premieră FKFKCB0-1GOR Mahia
7 apr. 2025Premieră FKFKCB0-1GOR Mahia
23 oct. 2024Premieră FKFGOR Mahia0-0KCB
16 mai 2024Premieră FKFKCB0-0GOR Mahia
1 oct. 2023Premieră FKFGOR Mahia1-1KCB
17 mar. 2023Premieră FKFKCB0-0GOR Mahia
4 ian. 2023Premieră FKFGOR Mahia0-1KCB
23 apr. 2022Premieră FKFKCB0-1GOR Mahia
25 sept. 2021Premieră FKFGOR Mahia2-1KCB
8 aug. 2021Premieră FKFKCB0-0GOR Mahia
7 mar. 2021Premieră FKFGOR Mahia0-2KCB
22 sept. 2019Premieră FKFGOR Mahia2-1KCB
2 mai 2019Premieră FKFGOR Mahia3-3KCB
27 ian. 2019Premieră FKFKCB1-0GOR Mahia
9 aug. 2015Premieră FKFKCB1-6GOR Mahia
8 apr. 2015Premieră FKFGOR Mahia3-1KCB
28 aug. 2014Premieră FKFKCB0-0GOR Mahia
9 apr. 2014Premieră FKFGOR Mahia3-2KCB

Aviz Important: Jocuri Responsabile și Exonerare de Răspundere pentru Predicții

18+

TREBUIE SĂ AVEȚI 18+ ANI PENTRU A PARIA. Pariurile implică risc și pot fi dependente. Vă rugăm să pariați responsabil și să pariați doar ceea ce vă puteți permite să pierdeți.

Predicțiile noastre de fotbal se bazează pe analize statistice și ar trebui folosite doar în scopuri de divertisment. Performanța din trecut nu garantează rezultate viitoare.

Nu suntem consilieri financiari sau de pariuri licențiați. Consultați întotdeauna sfaturi profesionale înainte de a lua decizii de pariere.