Etapa 15
Farul Constanța vs Rapid Pronostic și Sfaturi de Pariuri
Central Stadium Hagi Academy, Ovidiu
Pronosticurile noastre: Remiză (50%); Peste 2.5; Ambele echipe: Da.
Cea mai bună miză
Selecția noastră
Dublă șansă
Remiză/Afara
95%
ÎncredereSfaturi de pariere
Farul ConstanțaRemizăRapid
Rezultat
Rapid
50%
Total goluri
Peste 2.5
54%
Ambele echipe marchează
Da
63%
Dublă șansă
Remiză/Afara
95%
Cotele actualizate la fiecare oră
Ponturile recalculat la fiecare 2 ore
Blocat cu 2 ore înainte de start
Analiză de experți
Analiza în pregătire
Expertul nostru revizuiește ultimele statistici, forma și cote pentru acest meci. Analiza completă va fi disponibilă în curând.
Statistici Cheie
4Remize
4
3.2Medie Goluri
67%Ambele Echipe Marchează
60%Peste 2.5
15 feb. 2026Farul Constanța3-1Rapid
4 oct. 2025Rapid3-1Farul Constanța
24 feb. 2025Farul Constanța1-3Rapid
21 oct. 2024Rapid5-0Farul Constanța
24 apr. 2024Farul Constanța3-1Rapid
Întrebări Frecvente
Farul Constanța vs Rapid: cine este favorit la victorie?
Modelul nostru prezice Rapid cu 50% încredere pe baza formei actuale, a istoricului și a analizei statistice.
Câte goluri în Farul Constanța vs Rapid?
Ne așteptăm la Peste 2.5 goluri (54% încredere), pe baza statisticilor ofensive și defensive.
Vor marca ambele echipe în Farul Constanța vs Rapid?
Ambele echipe marchează: Da (63% încredere).
Este dubla șansă X2 un pariu bun pentru Farul Constanța vs Rapid?
Pronosticul nostru de dublă șansă este X2 cu 95% încredere — acoperă două rezultate cu risc redus.
Când și unde se joacă Farul Constanța vs Rapid?
Farul Constanța vs Rapid are loc pe 7 nov. 2026 la Central Stadium Hagi Academy.
Informații suplimentare
| # | Echipa | P | V | E | L | GF | GA | GD | puncte | Formă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 12 | 9 | 2 | 1 | 27 | 7 | +20 | 29 | ||
| 2 | 12 | 8 | 3 | 1 | 20 | 9 | +11 | 27 | ||
| 3 | 12 | 8 | 2 | 2 | 27 | 9 | +18 | 26 | ||
| 4 | 13 | 7 | 2 | 4 | 18 | 17 | +1 | 23 | ||
| 5 | 13 | 7 | 1 | 5 | 25 | 20 | +5 | 22 | ||
| 6 | 12 | 5 | 3 | 4 | 16 | 18 | -2 | 18 | ||
| 7 | 12 | 4 | 5 | 3 | 17 | 17 | 0 | 17 | ||
| 8 | 12 | 5 | 1 | 6 | 17 | 18 | -1 | 16 | ||
| 9 | 13 | 4 | 4 | 5 | 14 | 16 | -2 | 16 | ||
| 10 | 12 | 4 | 3 | 5 | 15 | 17 | -2 | 15 | ||
| 11 | 13 | 3 | 5 | 5 | 17 | 17 | 0 | 14 | ||
| 12 | 12 | 3 | 5 | 4 | 8 | 13 | -5 | 14 | ||
| 13 | 12 | 3 | 3 | 6 | 8 | 13 | -5 | 12 | ||
| 14 | 12 | 2 | 5 | 5 | 12 | 17 | -5 | 11 | ||
| 15 | 13 | 2 | 2 | 9 | 13 | 29 | -16 | 8 | ||
| 16 | 13 | 1 | 2 | 10 | 9 | 26 | -17 | 5 |
Liga Campionilor
Liga Europa
Liga Conferințelor
Retrogradare
Formă Detaliată & Meciuri Recente
EVDVD
10Jucat
3Victories
5Remize
2Înfrângeri
| Puncte/Meci | 1.4 |
| Proc. de Victorie % | 30% |
| Goluri/Meci | 2.9 |
| Medie Goluri | 1.4 |
| Medie Concediate | 1.5 |
| Ambele Echipe Marchează | 60% |
| Fără goluri primite | 20% |
| Nu a marcat | 40% |
Meciuri Recente
18 oct.Dla Universitatea Craiova0-2
11 oct.Vvs Petrolul Ploiești3-1
20 sept.Dla Dinamo București0-4
11 sept.Vvs UTA Arad4-2
4 sept.Ela CFR Cluj0-0
VVVVV
10Jucat
7Victories
2Remize
1Înfrângeri
| Puncte/Meci | 2.3 |
| Proc. de Victorie % | 70% |
| Goluri/Meci | 2.4 |
| Medie Goluri | 1.7 |
| Medie Concediate | 0.7 |
| Ambele Echipe Marchează | 40% |
| Fără goluri primite | 50% |
| Nu a marcat | 20% |
Meciuri Recente
17 oct.Vvs Corvinul Hunedoara2-0
12 oct.Vla Universitatea Cluj4-3
18 sept.Vvs Arges Pitești3-1
12 sept.Vvs FC Voluntari2-1
6 sept.Vla Oțelul Galați1-0
Istoricul Întâlnirilor
Statistici de Pariuri
| Metrică | Valoare |
|---|---|
| Total Meciuri | 15 |
| Medie Goluri | 3.2 |
| Ambele Echipe Marchează | 67% |
| Peste 2.5 Goluri | 60% |
| Peste 1.5 Goluri | 87% |
Goluri pe Echipa
| Echipa | Total | Medie |
|---|---|---|
| Farul Constanța | 26 | 1.73 pe meci |
| Rapid | 22 | 1.47 pe meci |
Fără goluri primite
| Echipa | Fără goluri primite |
|---|---|
| Farul Constanța | 4 (27%) |
| Rapid | 3 (20%) |
15 feb. 2026Liga IFarul Constanța3-1Rapid
4 oct. 2025Liga IRapid3-1Farul Constanța
24 feb. 2025Liga IFarul Constanța1-3Rapid
21 oct. 2024Liga IRapid5-0Farul Constanța
24 apr. 2024Liga IFarul Constanța3-1Rapid
15 mar. 2024Liga IRapid1-2Farul Constanța
20 dec. 2023Liga IFarul Constanța0-0Rapid
20 aug. 2023Liga IRapid3-1Farul Constanța
6 mai 2023Liga IFarul Constanța7-2Rapid
1 apr. 2023Liga IRapid1-1Farul Constanța
11 mar. 2023Liga IFarul Constanța2-1Rapid
9 nov. 2022Cupa RomânieiRapid0-2Farul Constanța
21 oct. 2022Liga IRapid1-1Farul Constanța
4 dec. 2021Liga IFarul Constanța2-0Rapid
30 iul. 2021Liga IRapid0-0Farul Constanța

