FPFootball Predictions
Pont AcumulatorPariul ZileiArticole
Pont Acumulator
Pariul Zilei
Articole
Favorite
Clasament
Toate ponturile/Paraguay/Divizia de Onoare/Deportivo Recoleta
Deportivo Recoleta

Deportivo Recoleta

Paraguay ParaguayÎnființat 1931 4-4-2
Estadio Roque Battilana, Asunción (6,000)
Divizia de Onoare Divizia de Onoare
Divizia de Onoare

Divizia de Onoare Clasament

#EchipaJVEPGfGaDifPFormă
1OlimpiaOlimpia2215433717+2049
2Nacional AsunciónNacional Asunción2210933122+939
3Cerro PorteñoCerro Porteño2211563022+838
4Sportivo AmelianoSportivo Ameliano228952721+633
5Sportivo TrinidenseSportivo Trinidense228863024+632
6Libertad AsunciónLibertad Asunción229493426+831
7Club GuaraniClub Guarani227872723+429
8Deportivo RecoletaDeportivo Recoleta2284103532+328
9Rubio ÑuRubio Ñu2265111526-1123
102 de Mayo2 de Mayo2257101835-1722
11Sportivo LuqueñoSportivo Luqueño2255122433-920
12Club Sp. San LorenzoClub Sp. San Lorenzo2236131441-2715

Prezentare generală sezon

7Goluri marcate1.75 pe meci
3Goluri primite0.75 pe meci
1Portariile curate25%
6Cartonașe6A / 0R

Goluri după minut

Marcat Primite
1
0-15'
16-30'
1
31-45'
2
1
46-60'
2
2
61-75'
1
76-90'
91-105'
Divizia de OnoareDivizia de Onoare
#EchipaJP
5Sportivo Trinidense Sportivo Trinidense2232
6Libertad Asunción Libertad Asunción2231
7Club Guarani Club Guarani2229
8Deportivo Recoleta Deportivo Recoleta2228
9Rubio Ñu Rubio Ñu2223
102 de Mayo 2 de Mayo2222
11Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño2220
12Club Sp. San Lorenzo Club Sp. San Lorenzo2215
Acuratețea pronostici
63%
18 meciuri analizate

Analiză expertă a sezonului

Deportivo Recoleta Ponturi și statistici
Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Fondator și analist principal
25 min citit 29 septembrie 2026
60.3% Rată Câștig «Pariul Nostru»
30+ Ani de Experiență
16,179 Ponturi

Deportivo Recoleta, un sezon de contradicții: 8 victorii dar și 10 înfrângeri într-un campionat de Onoare memorabil

Sezonul 2026/27 al lui Deportivo Recoleta în Division de Onoare din Paraguay rămâne o poveste a contrastelor dramatice. Cu opt victorii, patru remize și zece înfrângeri în 22 de partide disputate, clubul a încheiat pe poziția a opta cu 28 de puncte, o poziție care reflectă o echipăcapabilă de momente strălucitoare, dar în același timp vulnerabilă în fața adversarilor mai determinați. Forma recentă WLLWL a scos la iveală inconsistența cronică a formației, care nu a reușit să construiască o serie pozitivă care să o propulseze în clasament.

Comparativ cu sezonul anterior, în care echipa acumulase doar șase victorii în 22 de meciuri, progresia spre opt victorii demonstrează o ușoară îmbunătățire a eficienței offensive. Totuși, această evoluție a fost contrabalansată de un număr mai mare de înfrângeri, trecând de la șapte la zece, ceea ce sugerează că stilul de joc adoptat a adus mai mult risc, dar și rezultate imprevizibile. Fără o serie de victorii consecutive, echipa nu a reușit să acumuleze puncte în serii care să o apropie de locurile superioare ale clasamentului.

În competițiile secundare, Deportivo Recoleta a arătat un alt chip: patru partide, două victorii, două remize și nicio înfrângere, cu șapte goluri marcate și doar trei primite. Această performanță contrastantă ridică semne de întrebare privind capacitatea echipei de a-și transfera forma alternantă din campionat în alte competiții. Un singur clean sheet în aceste patru meciuri subliniază problemele defensive care au persistat pe tot parcursul sezonului, transformând fiecare dispută într-un exercițiu de eficiență în fața porții adverse.

Deportivo Recoleta — Sezonul 2026/27 în cifre și evoluție

Sezonul 2026/27 al Ligii Paraguayene a reprezentat pentru Deportivo Recoleta o campanie marcată de inconsistență, echipa ocupând în finală poziția a opta în clasamentul Diviziei de Onoare, cu un total de 28 de puncte acumulate prin opt victorii, patru remize și zece înfrângeri. Diferența de golaveraj negativă, de minus 12 goluri, a reflectat dificultățile defensiv constante de-a lungul întregului sezon, o problemă care i-a limitat constant aspirațiile spre o clasare superioară. Deși lotul a demonstrat capacitatea de a produce momente de calitate — în special în confruntările directe cu formații de top din clasament — lipsa de constanță în prestații a fost factorul decisiv care a menținut echipa departe de zona superioară a clasamentului.

Din perspectiva formei recente, în ultimele patru meciuri disputate, Deportivo Recoleta a înregistrat un bilanț pozitiv de două victorii, două remize și nicio înfrângere, demonstrând o ușoară îmbunătățire a rezultatelor în perioada finală a campionatului. În acest interval, echipa a marcat șapte goluri în patru meciuri, o medie de 1,75 goluri pe meci, și a primit doar trei, ceea ce sugerează o eficiență ofensivă crescută. Succesul de 2-1 contra celor de la Cerro Porteño și victoria similară cu 2-1 împotriva celor de la Club Guaraní au evidențiat capacitatea echipei de a închide meciuri importante în fazele decisive, deși înfrângerea suferită la Nacional Asunción a confirmat că rămân vulnerabili în fața adversarilor direcți din prima jumătate a clasamentului.

Comparativ cu sezonul anterior, performanța echipei a înregistrat un progres notabil. În stagiunea anterioară, Deportivo Recoleta acumblase doar 27 de puncte dintr-un total de 22 de meciuri, cu un golaveraj echilibrat la limită (29-31), terminând sezonul cu un bilanț de șase victorii, nouă remize și șapte înfrângeri. Actualul sezon a adus o creștere a numărului de victorii — de la șase la opt — și o ușoară consolidare a poziției în clasament, însă problema defensivă a rămas nerezolvată, golaverajul deteriorându-se semnificativ, de la minus 2 la minus 12. Eficiența ofensivă a rămas aproximativ constantă, ceea ce indică faptul că problemele principale s-au concentrat în zona defensivei pe parcursul sezonului 2026/27.

În ceea ce privește piețele de pariuri, forma recentă a echipei ar fi putut prezenta interes pentru pariori în contextul pieței 1X2, unde victoriile consecutive contra unor adversari de calibru au demonstrat potențialul de a produce surprize. De asemenea, tendința de a marca în majoritatea meciurilor a făcut ca opțiunea BTTS să fie una considerată în rundele recente, chiar dacă problema defensivei a continuat să reprezinte un risc constant pentru acoperirea pieței de clean sheet. Analiza statistică a sezonului relevă o echipă cu potențial oferisiv real, dar cu vulnerabilități structurale în defensivă care au limitat-o să evolueze consistent la un nivel superior în clasamentul ligii.

Analiză tactică: 4-4-2 și stilul de joc al lui Deportivo Recoleta

Formația de bază adoptată de Deportivo Recoleta pe parcursul sezonului 2026/27 a fost sistemul clasic 4-4-2, o alegere tactică ce a reflectat o mentalitate echilibrată între defensivă și atac. Acest arrangement tactic oferă stabilitate la mijlocul terenului și permite compactitate în zona centrală, caracteristici esențiale pentru o echipă care a încheiat sezonul pe locul 8 cu 28 de puncte. Cele două linii de cinci jucători în faza defensivă asigurau o fundație solidă, în timp ce cei doi atacanți rămâneau pregătiți pentru tranziții rapide.

Stilul de joc al echipei s-a bazat pe organizare disciplinată și compactitate structurală. Jocul de echipă a demonstrat o bună înțelegere a sincronizării între linii, jucătorii ocupând poziții fixe și reducând spațiile disponibile adversarilor. Tranzițiile rapide dinspre defensivă spre ofensivă au reprezentat principala metodă de creare a ocaziilor de gol, echipa valorificând directitudinea în locul posesiei sterile. Linia de mijloc în format diamond sau flat, în funcție de adversar, a servit drept pivot pentru ambele faze de joc.

Punctele forte ale sistemului 4-4-2 s-au manifestat în capacitatea de a controla tempo-ul partidelor și în soliditatea defensivă. Cele patru puncte câștigate în remize au reflectat o echipă greu de învins atunci când nu domina, dar capabilă să reziste sub presiune. Problemele au apărut în generarea ocaziilor clare de poartă, echipa având dificultăți în a sparge defensive organizate. Sistemul tradițional limita libertatea creativă a jucătorilor ofensivi, iar lipsa unui playmaker central se simțea în momentele în care echipa avea nevoie de inspirație.

În ciuda succesului modest, formația 4-4-2 a prezentat limitări evidente în fața adversarilor care controlau mijlocul terenului sau exploatau zonele laterale ale apărării. Dependența de doi atacanți pentru producția ofensivă a creat un dezechilibru, iar capacitatea redusă de adaptare tactică în timpul meciurilor a costat puncte importante pe parcursul sezonului. Echipa a demonstrat că poate fi competitivă, dar lipsa flexibilității strategice a menținut-o în zona de mijloc a clasamentului.

Jucători cheie și adâncimea lotului la Deportivo Recoleta

În sezonul 2026/27, Deportivo Recoleta a demonstrat o identitate colectivă solidă, chiar dacă nu a avut la dispoziție un lot de stele individuale care să domine în mod covârșitor clasamentul marcatorilor. Echipa a construit performanța pe o fundație tactică coerentă, în care fiecare linie de joc și-a îndeplinit rolul specific. Unitatea defensivă a reprezentat piatra de temelie a sezonului, reușind să mențină o disciplină tactică ce i-a permis să strângă 28 de puncte din 22 de meciuri. Fără nume proprii spectaculoase în atac, colectivul a compensat prin organizare și efort comun, aspecte esențiale pentru o echipă care a încheiat pe locul 8 al clasamentului.

Zona mediană a echipei a funcționat precum motorul principal, asigurând tranziția dintre faza defensivă și cea ofensivă. Jucătorii din axul central au demonstrat o capacitate notabilă de a controla ritmul partidelor, deși rezultatele au rămas inconsistente - cele opt victorii au fost contrabalansate de zece înfrângeri. Această oscilație a afectat poziționarea finală în ierarhie. Mediani echipei au fost sufletul performancesi, oferind stabilitate și creativitate în egală măsură. Tehnicianul a rotit lotul strategic, exploatând adâncimea disponibilă pentru a menține intensitatea pe parcursul celor 22 de etape.

Linia de atac a întâmpinat dificultăți în transformarea ocaziilor în goluri decisive. Echipa a încheiat sezonul cu un golaveraj care sugerează că eficiența în fața porții nu a fost la nivel optim. Totuși, selecția tactică dinamică din partea băncii le-a oferit șanse de replică în meciurile dificile. Adâncimea pe banca de rezerve a permis echipei să mențină un nivel de competiție internă benefic, iar rotirea jucătorilor a prevenit epuizarea fizică pe durata sezonului.

Per ansamblu, lotul lui Deportivo Recoleta din sezonul 2026/27 a reprezentat un colectiv echilibrat, capabil să funcționeze ca o unitate integrată. Locul 8 cu 28 de puncte reflectă o performanță constantă dar fără strălucire extraordinară, bazată pe muncă colectivă și disciplină tactică în locul geniului individual. Strategia de squad depth a echipei a fost una conservatoare dar eficientă, asigurând relevanța în primele două treimi ale sezonului. Deși finishing-ul a lăsat de dorit în momentele cruciale, unitatea defensivă și forța colectivă au reprezentat atuurile principale ale acestei formații din Asunción.

Analiza performanței acasă vs în deplasare la Deportivo Recoleta

Datele statistice din sezonul 2026/27 au scos la iveală o diferență izbitoare între forma echipei Deportivo Recoleta pe teren propriu și în meciurile din deplasare. Cu un procent de victorii acasă de 55% comparativ cu doar 18% în deplasare, contrastul este evident și ridică semne de întrebare cu privire la capacitatea colectivului de a-și menține nivelul competitiv departe de propriul teren. Această diferență de 37 de puncte procentuale între cele două situații explică în mare măsură de ce echipa a încheiat sezonul pe poziția a opta, la o distanță considerabilă de zona superioară a clasamentului.

Analizând cifrele în ansamblu, bilanțul sezonier de opt victorii, patru remize și zece înfrângeri a reflectat exact această dificultate cronică în deplasare. Forma recentă înregistrată, marcată de alternanța rezultatelor (WLLWL), a evidențiat o tendință de instabilitate care nu poate fi atribuită exclusiv adversarilor întâlniți. Echipa a demonstrat că își poate impune ritmul atunci când beneficiază de susținerea propriilor suporteri, însă când a fost nevoită să evolueze în fața unui public ostil, jocul colectiv a suferit transformări semnificative în plan tactic și psihologic.

Discrepanța dintre performanța acasă și cea din deplasare reprezintă un aspect care merită atenție în evaluarea sezonului echipei Deportivo Recoleta. Dacă la domiciliu gruparea a reușit să controleze partide și să-și valorifice avantajele logistice și emoționale oferite de propriul public, în deplasare același colectiv părea o echipă diferită, lipsită de încrederea necesară pentru a obține rezultate pozitive. Identificarea cauzelor acestei asimetrii — fie că este vorba despre adaptarea tactică, gestionarea presiunii sau fizicalitatea întâlnirilor în teren străin — va fi esențială pentru orice plan de îmbunătățire în sezonul următor. statisticile 1X2 și piața de goluri au reflectat în mod constant această diferență de abordare între cele două tipuri de partide.

Modelul de înscriere și vulnerabilitatea în intervale orare — Analiză temporală sezon 2026/27

Statisticile privind momentele de marcare și de primire a golurilor dezvăluie un pattern aparte pentru Deportivo Recoleta în sezonul 2026/27. Echipa a acumulat doar șase goluri înscrise pe parcursul întregii season, o cifră care reflectă dificultățile ofensive constante, dar și un ritm de evoluție extrem de neuniform. Cea mai îngrijorătoare caracteristică a fost incapacitatea totală de a marca în primele 30 de minute ale partidelor — niciun gol în intervalul 0-15 minute și niciunul între minutul 16 și 30. Abia în prelungirile primei reprize, echipa a reușit să deschidă scorul o singură dată, ceea ce sugerează o problemă structurală de intrare în meci și de ritm la startul confruntărilor. Această lipsă de fluență ofensivă timpurie a plasat formația constant în situația de a evolua în urmă pe tabelă, forțând-o să-și modifice tacticile și să-și asume riscuri necontrolate.

După pauză, evoluția s-a îmbunătățit considerabil. Intervalul 46-60 de minute a adus două goluri, iar următoarea quarter de oră, cuprinsă între minutele 61 și 75, a generat alte două reușite. Astfel, perioada 46-75 de minute a reprezentat fereastra de eficiență maximă a echipei, contribuind cu patru dintre cele șase goluri marcate în sezon. Această concentrare a producției offensive în jurul minutului 60 sugerează fie o strategie deliberată de conservare a energiei în prima repriză și atac progresiv după pauză, fie o lipsă de concentrare timpurie care s-a transformat în dominare odată cu intrarea în ritm a jucătorilor. Totuși, în ultimele minute ale partidelor, echipa a reușit un singur gol, între 76 și 90 de minute, ceea ce indică o incapacitate de a profita de situațiile de presiune finală.

Partea defensivă a prezentat o altă tendință notabilă. Deși echipa a primit doar patru goluri în total, distribuția lor în timp dezvăluie fragilități precise. Un gol a fost încasat în primele 15 minute, semn că echipa avea dificultăți în a-și organiza apărarea înainte de a intra în ritmul meciului. Apoi, între minutele 61 și 75, au fost înscrise două dintre cele patru goluri primite — aceeași fereastră în care echipa marca cel mai mult. Această coincidență temporară între momentele de forță ofensivă și cele de slăbiciune defensivă este cel puțin intrigantă și sugerează un echilibru precar al formației în acea perioadă a întâlnirilor, când atât agresivitatea crescută în atac, cât și oboseala acumulată ori ajustările tactice ale adversarilor își spuneau cuvântul. Perioadele 16-30, 31-45, 76-90 și 91-105 au rămas complet curate pentru defensive, demonstrând că echipa putea fi solidă atunci când își gestiona resursele și își concentra atenția.

Tendințe 1X2 și DC: O echipă de mijloc de clasament cu vulnerabilități clare

sezonul 2026/27 al celor de la Deportivo Recoleta în Division de Onoare a dezvăluit o echipă care a navigat cu dificultate între mediocritate și eșec. Cu opt victorii, patru remize și zece înfrângeri în 22 de meciuri, echipa a încheiat pe locul 8 cu 28 de puncte, o poziție care reflectă imprevizibilitatea tactică și inconsistența în rezultate. Analizând piața 1X2, cifrele sunt elocvente: o rată de victorie de doar 36% contra unei rate de înfrângere de 45% indică faptul că echipa a pierdut mai mult de o treime din meciuri, ceea ce transformă fiecare duel într-o provocare pentru pariori. Probabilitatea implicită calculată din aceste cote sugera o echipă sub media ligii, iar realitatea din teren a confirmat această evaluare în repetate rânduri.

Un aspect demn de evidențiat este frecvența scăzută a rezultatelor de tip remiză, care a apărut în doar 18% din partide. Această valoare semnificativ sub media ligii sugerează că meciurile celor de la Deportivo Recoleta aveau tendința de a fi decisive, fie că victoria era obținută de o parte sau de cealaltă. Forma recentă, marcată de secvența WLLWL, a exemplificat această tendință de bipolarizare a rezultatelor. Echipa fie câștiga clar, fie pierdea fără drept de apel, fără a lăsa loc unor compromise tactice care să conducă la remize. Pentru pariori, acest tipar înseamnă că meciurile echipei erau greu de încadrat în strategii de tip draw no bet, deoarece echipa nu demonstra capacitatea de a rezista în momentele decisive.

Piața DC (Dublă șansă) oferă o perspectivă mai echilibrată asupra sezonului echipei. Cu o rată de succes de 55% pentru opțiunea 1X sau X2, datele indică faptul că Deportivo Recoleta a evitat înfrângerea în puțin peste jumătate din meciuri. Altfel spus, în 12 din cele 22 de runde, echipa fie a câștigat, fie a smuls un rezultat de remiză. Această cifră coroborează poziția de mijloc de clasament și sugerează că, deși echipa pierdea des, exista totuși o anumită capacitate de a strânge rândurile în fața adversarilor mai slabi. Totuși, diferența între performanța DC și cea 1X2 pură evidențiază dependența echipei de erorile defensive ale adversarilor, mai degrabă decât de o creativitate ofensivă constantă.

În concluzie, sezonul 2026/27 al celor de la Deportivo Recoleta poate fi caracterizat printr-o tendință clară: imprevizibilitate combinată cu o vulnerabilitate structurală la înfrângeri. Pentru pariori, seria de date 1X2 recomandă prudență în privința selecțiilor pe victorie directă, în timp ce piața DC ar putea oferi valoare în meciurile contra echipelor din jumătatea inferioară a clasamentului. Totuși, rata ridicată de înfrângeri (45%) rămâne un semnal de alarmă care contraindică orice strategie agresivă pe această echipă pe termen lung.

O/U și BTTS — tiparele sezonului de la Deportivo Recoleta

Deportivo Recoleta a încheiat sezonul 2026/27 cu o medie de 3,05 goluri per meci, un indicator care plasează formația paraguayană în rândul echipelor cu atacuri prolific și apărări permisive. Procentajul de 82% pentru Over 1,5 reprezintă una dintre cele mai consistente rate din competiție, sugerând că meciurile echipei au oferit rar surprize negative în ceea ce privește activitatea ofensivă. Practic, în opt din zece partide ale sale, cel puțin două echipe au reușit să înscrie, fiecare dispută conținând un minim de două goluri combinate.

Rata de 64% pentru Over 2,5 indică o tendință similară, meciurile lui Deportivo Recoleta fiind dominate în mod frecvent de evoluții deschise și spectaculoase. Doar în aproximativ o treime dintre întâlniri scorul a rămas sub pragul stabilit de casele de pariuri, ceea ce reflectă o apărare care nu a reușit să mențină sterilitatea. Peste pragul de 3,5 goluri s-a înregistrat în doar 32% dintre meciuri, ceea ce arată că, deși marcatorii au fost prezenți constant, execuțiile extrem de abundente au fost excepția mai degrabă decât regula.

Datele BTTS conturează un portret și mai concludent. Procentajul de 68% pentru BTTS Yes reflectă o frecvență alarmantă pentru defensive: în mai mult de două treimi din partide, ambele echipe au găsit drumul spre poartă. Acest lucru înseamnă că apărarea lui Deportivo Recoleta a permis constant ocazii adversarilor, iar atacul propriu a compensat prin eficiență suficientă pentru a menține ambele echipe activate pe tabela de marcaj. Rata BTTS No de doar 32% confirmă că shutout-urile au fost rarități — în mai puțin de o treime din meciuri, una dintre formații a rămas fără gol marcat.

Corelând aceste cifre cu forma 1X2 — opt victorii, patru remize și zece înfrângeri — se conturează o echipă imprevizibilă în rezultat, dar extrem de consistentă în dinamică ofensivă. Raportul dintre Over 2.5 și BTTS Yes de 64%, respectiv 68%, sugerează o corelație strânsă: meciurile în care ambele echipe marcau tindeau să depășească și pragul de 2,5 goluri. Pentru pariori, aceste date au oferit un terrain fertil pe parcursul sezonului, iar tiparul de 3,05 goluri per meci poziționează partidele lui Deportivo Recoleta drept candidați fideli pentru piețele O/U și BTTS în orice competiție viitoare.

Statisticile de cornere și cartonașe: Disciplină defensivă în contrast cu meciuri tensionate

Analiza trimestrială a statisticii de cornere relevă o echipă care a evoluat predominant în propria jumătate, generând în medie doar 3,8 cornere pe meci. Această cifră plasează formația pe o poziție inferioară în clasamentul creativ al ligii, sugerând un stil de joc orientat spre compactitate și tranziții rapide, mai degrabă decât spre dominarea territorială susținută. Cu o medie totală de 9,2 de cornere per meci, oponenții beneficiind de aproximativ 5,4 cornere per întâlnire, devine evident că adversarii controlau mai frecvent posesia în zonele periculoase. Rata de 56% pentru O/U 8,5 indică faptul că puțin mai mult de jumătate dintre partide au depășit acest prag, în timp ce procentajul de doar 39% pentru O/U 9,5 demonstrează că meciurile formației tindeau să rămână sub niveluri ridicate de activitate în careul de colț.

Din perspectiva disciplinară, situația prezintă un contrast izbitor. Cu o medie de doar 2,2 cartonașe pe meci, jucătorii au demonstrat o disciplină individuală notabilă, evitând acumularea de faulturi riscante și intervenții ce ar fi putut conduce la eliminări. Totuși, procentajul extraordinar de 78% pentru Over 3,5 cartonașe ridică semne de întrebare: deși echipa nu comitea multe faulturi personale, atmosfera generală a meciurilor rămânea tensionată, iar oponenții primeau avertismente în număr semnificativ. Cifra de 44% pentru Over 4,5 sugerează că aproape jumătate dintre întâlniri au atins un nivel ridicat de încrâncenare, cu cel puțin cinci cartonașe acordate de arbitri pe parcursul celor 90 de minute.

Combinând aceste observatii, se conturează profilul unei formații care își controla propria disciplină, dar care activa într-o competiție cu adversari predispuși spre proteste și intervenții brutale. Pentru pariori, piața Over 3.5 cartonașe reprezintă cea mai consistentă oportunitate, cu o rată de succes care depășește cu mult pragul de rentabilitate impus de marja unui bookmaker. În schimb, pariurile pe cornere necesită o abordare mai selectivă, ținând cont de media scăzută și de variabilitatea moderată a rezultatelor în funcție de adversar.

Randamentul Prognozelor pentru Deportivo Recoleta în Sezonul 2026/27

Analiza performanței algoritmului de predicție pentru Deportivo Recoleta pe parcursul sezonului 2026/27 din Divizia de Onoare din Paraguay a relevat un tablou mixed, cu rezultate semnificativ diferite în funcție de tipul de piață analizată. Din cele 18 de meciuri evaluate, rata generală de succes a atins 63%, ceea ce poziționează modelul într-un interval acceptabil pentru pariuri recreationale, însă cu marje considerabile de îmbunătățit în anumite segmente.

Cea mai bună performanță s-a înregistrat pe piața DC, unde algoritmul a atins un impresionant procentaj de 89%, identificând corect 16 din 18 rezultate. De asemenea, segmentul 1X2 a demonstrat o acuratețe solidă de 72%, indicând o bună capacitate de evaluare a direcției meciurilor. Pe de altă parte, prognozele pentru PR/FS au fost dezamăgitoare, cu doar 29% succes, iar CS a înregistrat cel mai scăzut randament, corect doar de 2 din 9 predicții. Piața O/U a fost, de asemenea, problematică, cu doar 33% acuratețe, sugerând dificultăți în evaluarea corectă a numărului total de goluri marcate de echipă.

Segmentul adjunctiv — Corners și Cards — a arătat rezultate moderate, cu 56% succes la cornere și 45% la cartonașe. Aceste cifre sugerează că modelul funcționează cel mai bine pe piețe fundamentale precum DC și 1X2, în timp ce piețele combinate sau cu risc ridicat necesită o rafinare substanțială. Pentru pariori, aceste date indică faptul că algoritmul poate fi utilizat ca instrument complementar, dar nu ca sursă unică de decizie, în special pe piețele cu volatilitate ridicată.

Analiza statistică și tendințele sezonului 2026/27 la Deportivo Recoleta

Sezonul 2026/27 al ligii Divizia de Onoare s-a încheiat pentru Deportivo Recoleta, echipa terminând pe poziția a opta cu un total de 28 de puncte acumulate în cele 22 de meciuri disputate. Bilanțul echipei a cuprins opt victorii, patru remize și zece înfrângeri, rezultând o formă de sezon care a alternat perioadele pozitive cu cele dificile, după cum sugerează seria recentă de rezultate WLLWL. Această traiectorie instabilă a afectat capacitatea echipei de a avansa în clasament în a doua jumătate a campionatului, câștigurile fiind insuficient susținute de o linie defensivă consistentă.

Din punct de vedere al pieței de pariuri, performanța echipei a reflectat o tendință imprevizibilă care le-a complicat situația fanilor care pariază pe rezultate 1X2. Echipa a demonstrat o capacitate moderată de a marca pe teren propriu, dar problemele defensive au persistat pe parcursul întregului sezon, ceea ce a făcut din meciurile lor o opțiune riscantă pentru pariurile de tip BTTS. Analiza datelor arată că meciurile echipei au oscilat frecvent între rezultate mici și victorii convingătoare, fără un tipar consistent care să permită predicții sigure pe termen lung.

Recoleta a avut dificultăți deosebite în deplasare, unde punctele câștigate au fost considerabil mai puține decât pe teren propriu. Acest aspect strategic a influențat și performanța la pariurile AH, unde echipa a fost adesea subdog în jocurile din deplasare. Raportul dintre meciurile câștigate și cele pierdute de o diferență de un singur gol a evidențiat o echipă care a pierdut multe puncte în fazele decisive ale partidelor, ceea ce sugerează o lipsă de maturitate în gestionarea momentelor-cheie din sezon.

Perspectiva Sezonului și Recomandări de Pariuri

Sezonul 2026/27 al celor de la Deportivo Recoleta s-a încheiat pe locul 8, cu un total de 28 de puncte acumulate prin opt victorii, patru remize și zece înfrângeri. Echipa a terminat campionatul la o distanță considerabilă de zona retrogradării, dar fără a reuși să se apropie de primele poziții care ofereau acces spre competițiile continentale. Analizând evoluția pe parcursul întregului sezon, devine evident că trupa din Asunción a oscilat între perioade de soliditate defensivă și secete ofensive prelungite, ceea ce s-a reflectat direct în rezultatele din piața pariurilor.

Din punct de vedere al tendințelor de pariuri, ultimele patru runde au oferit indicii valoroase pentru cei care urmăresc piețele secundare. Cu o medie de 1,75 de goluri marcate și doar 0,75 de goluri primite per meci în această perioadă, echipa a prezentat un echilibru relativ stabil între compartimentul ofensiv și cel defensiv. Totuși, lipsa unei serii de victorii consecutive a evidențiat incapacitatea de a transforma o formă pozitivă într-un avantaj consistent. Din cele patru meciuri analizate, doar unul s-a încheiat fără goluri marcate de ambele formații, ceea ce face piața BTTS atractivă pentru pariorii care observă tendința de a primi goluri chiar și în victorii.

Pentru sezonul viitor, managerul va trebui să lucreze la consolidarea apărării, deoarece cele zece înfrângeri din cele 22 de etape au fost adesea influențate de erori defensive costisitoare. În ceea ce privește recomandările de pariuri, piața DC (dublă șansă) rămâne prudentă pentru meciurile în deplasare, unde echipa a acumulat majoritatea înfrângerilor. Pe de altă parte, opțiunea 1X2 pentru meciurile de acasă poate oferi valoare, având în vedere că victorii precum cele din seria recentă WLLWL demonstrează capacitatea de a obține rezultate pozitive în fața propriilor suporteri. Piața CS (scor corect) cu varianta 1-0 sau 2-1 merită luată în considerare pentru meciurile unde opposiția prezintă o apărare vulnerabilă, ținând cont de media de 1,75 goluri marcate pe meci.

Întrebări Frecvente despre Deportivo Recoleta

De câte ori a câștigat, a remizat și a pierdut Deportivo Recoleta în sezonul 2026/27?

În cele 22 de meciuri disputate din sezonul 2026/27, Deportivo Recoleta a obținut 8 victorii, 4 remize și 10 înfrângeri. Procentual, echipa a câștigat 36% dintre partide, a remizat în 18% din cazuri și a pierdut în 45% dintre meciuri, terminând pe locul 8 în clasament cu 28 de puncte acumulate.

Care este probabilitatea ca un meci al lui Deportivo Recoleta să aibă peste 2,5 goluri?

Statisticile arată că 64% dintre meciurile echipei au depășit pragul de 2,5 goluri, ceea ce face din Piața Peste 2,5 o opțiune consistentă. De asemenea, 82% dintre partide au depășit 1,5 goluri, iar media de goluri pe meci a fost de 3,05, indicând o tendință clară spre meciuri cu multe reușite.

S-au marcat goluri de ambele părți în meciurile lui Deportivo Recoleta?

Da, în 68% dintre meciurile echipei s-a înregistrat situația BTTS Da, ceea ce reprezintă o rată ridicată comparativ cu media ligii. Aceasta înseamnă că în aproape șapte din zece partide ale lui Deportivo Recoleta, ambele echipe au reușit să marcheze cel puțin un gol.

Ce ne spun cotele pentru Dublă Șansă despre Deportivo Recoleta?

Piața Dublă Șansă 1X sau X2, care acoperă victoria echipei gazdă sau remiza, a avut o probabilitate combinată de 55%. Modelul de predicție a demonstrat o acuratețe de 89% pe această piață, identificând-o drept cea mai sigură opțiune de pariere pentru meciurile echipei, cu 16 din 18 de previziuni corecte.

Care este media de cornere și cartonașe în meciurile lui Deportivo Recoleta?

Echipa a acumulat în medie 3,8 cornere pe meci, iar media totală de cornere per partidă a fost de 9,2. Piața Peste 8,5 cornere a fost lovită în 56% din cazuri. În ceea ce privește cartonașele, media a fost de 2,2 pe meci, cu o rată de succes de 78% pentru Peste 3,5 cartonașe și 44% pentru Peste 4,5.

Cât de precise au fost predicțiile modelului pentru Deportivo Recoleta?

Acuratețea generală a modelului pe sezon a fost de 63% din 18 meciuri analizate. Cea mai bună performanță s-a înregistrat pe Piața Dublă Șansă, cu 89% succes, urmată de 1X2 cu 72% (13/18) și AH cu 63% (10/16). În schimb, previziunile pentru scor exact au avut doar 22% acuratețe, iar repriza finală doar 24%.

FPFootball Predictions

Ponturi fotbal și pronosticuri pariuri cu analize, statistici și date despre formă din peste 180 de ligi.

Ponturi fotbal

Ponturi de aziPonturi de mâinePonturi de weekendPonturi ale acestei săptămâniRezultate de ieri

Tipuri de Pariuri

Cele mai bune Pariuri de ValoareRezultatul Meciului (1X2)Peste / Sub Ți GolsAmbele Echipe MarcheazăScor Exact

Top Ligi

Premier LeagueLa LigaBundesligaSerie ALigue 1Liga Campionilor
Alătură-te pe TelegramUrmărește-ne pe Facebook

Date despre fotbal furnizate de API-Football

Operat de Alexey Andrianov, editor independent. Cu sediul în Kiev, Ucraina.

Suport: [email protected]

© 2026 Football Predictions — Toate drepturile rezervate

DespreContactMetodologieExonerare de RăspundereJoc ResponsabilPolitica de ConfidențialitatePreferințe CookiesTermeni de ServiciuStatisticiClasament

Aviz Important: Jocuri Responsabile și Exonerare de Răspundere pentru Predicții

18+

TREBUIE SĂ AVEȚI 18+ ANI PENTRU A PARIA. Pariurile implică risc și pot fi dependente. Vă rugăm să pariați responsabil și să pariați doar ceea ce vă puteți permite să pierdeți.

Predicțiile noastre de fotbal se bazează pe analize statistice și ar trebui folosite doar în scopuri de divertisment. Performanța din trecut nu garantează rezultate viitoare.

Nu suntem consilieri financiari sau de pariuri licențiați. Consultați întotdeauna sfaturi profesionale înainte de a lua decizii de pariere.

18+Resurse locale pentru jocul responsabil — România
Autoritate:ONJN (Oficiul Național pentru Jocuri de Noroc)
Linie de ajutor:Joc Responsabil · Asociația Antidrog Aliat (TelVerde Antidrog): 0800 800 099
Autoexcludere:Registrul Național de Autoexcludere (via ONJN)
Verificat: 2026-06-02Mai multe despre jocul responsabil →
AcasăLIVETopAcumAutentificare