USASUA
MLSMLS
Etapa 20

DC United vs Nashville SC Pronostic și Sfaturi de Pariuri

1 aug. 2026
2-2
Final
Audi Field, Washington
Incorect
Selecția noastră
Handicap asiatic
Nashville SC -0.25
@ 1.49
2 : 2
FT
Bonus sportiv 200%Bonus Cupa Mondială 2026
Primește
+100% primul depozitBonus de depozit egalat
Primește

Sfaturi de pariere

34%
25%
41%
DC UnitedRemizăNashville SC
Rezultat
Nashville SC
41%
Total goluri
Peste 2.5
50%
Ambele echipe marchează
Da
55%
Dublă șansă
Acasă/Afara
36%
Handicap asiatic
H. Oaspeți -0.25
@ 1.49
67%
Cotele actualizate la fiecare oră
Ponturile recalculat la fiecare 2 ore
Blocat cu 2 ore înainte de start

Analiză de experți

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Fondator și analist principal
60.3% 30+ ani
13 min citit

Pe o tablă de clasament care reflectă două realități diametral opuse, Nashville SC conduce MLS cu 39 de puncte acumulate în 17 etape, în timp ce DC United se află pe locul 9, la 17 puncte distanță de vârful tabelei. Echipa oaspete are bilanțul W12 D3 L2 și vine după patru victorii consecutive, o for...

Citește analiza completă

Statistici Cheie

DC United2
5Remize
6Nashville SC
3.23Medie Goluri
62%Ambele Echipe Marchează
54%Peste 2.5
1 aug. 2026DC United2-2Nashville SC
10 mai 2026Nashville SC2-2DC United
10 iul. 2025Nashville SC5-2DC United
28 iun. 2025DC United0-1Nashville SC
18 mai 2025Nashville SC0-0DC United
Vezi toate întâlnirile

Analiză completă

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov
Fondator și analist principal
60.3% Rată Câștig «Pariul Nostru»
30+ Ani de Experiență
16.2k Predicții Urmărite
DC United vs Nashville SC — pronostic și avancronică meci
DC United
EEDDE
Formă recentăvs
Nashville SC
EVVVV

DC United – Nashville SC: Liderul MLS întâlnește gazda de pe locul 9 în cadrul celui de-al 20-lea meci din sezon

Pe o tablă de clasament care reflectă două realități diametral opuse, Nashville SC conduce MLS cu 39 de puncte acumulate în 17 etape, în timp ce DC United se află pe locul 9, la 17 puncte distanță de vârful tabelei. Echipa oaspete are bilanțul W12 D3 L2 și vine după patru victorii consecutive, o formă care a transformat-o în principala favorită la titluul sezonului regulat. Gazdele de la Audi Field prezintă un bilanț modest W5 D7 L5, iar seria recentă WDDDL sugerează dificultăți în găsirea stabilității. Cotele oferite de Bet365 plasează victoria oaspeților la 2.35, remiza la 3.4, iar succesul echipei americane la 2.9 pe piața 1X2.

Disputa programată sâmbătă, 1 august 2026, de la ora 23:30 ora locală, va începe duminică la 02:30 ora României, oferind fanilor din Piața Română o întâlnire de noapte târzie cu miză importantă. Ambele formații au avut la dispoziție șapte zile de odihnă, disputând câte două meciuri în ultimele zece zile, deci condițiile fizice ar trebui să fie echilibrate. Pentru DC United, această confruntare reprezintă o șansă de a reduce diferența față de primele poziții care asigură accesul în play-off-ul MLS, în timp ce Nashville SC își consolidează avansul și mentalitatea de campioana sezonului regulat.

Jucători cheie și echipe probabile: Baribo vs. Surridge, duelul atacanților

DC United mizează pe T. Baribo ca principală amenințare ofensivă, atacantul fiind cel mai prolific jucător al echipei cu 2 goluri marcate în acest sezon. În spatele lui Baribo, evoluează Gabriel Pirani și Peglow, care aduc creativitate și viteză pe flancuri. Mijlocul de teren, format din B. Servania și J. Hopkins, urmărește să controleze ritmul jocului, în timp ce apărarea cu S. Hefti, L. Bartlett, K. Rowles și K. Kurokawa trebuie să asigure stabilitate în fața unei echipe care excelează la counter-atac. Formația 4-4-2 proiectată pentru DC United sugerează o abordare echilibrată, cu atenție acordată atât fazei ofensive, cât și cele defensive.

De cealaltă parte, Nashville SC îl are în prim-plan pe S. Surridge, golgheterul incontestabil al echipei cu 4 reușite în sezonul curent. Britanicul este susținut de C. Espinoza și W. Madrigal, ambii contribuind semnificativ la jocul ofensiv prin goluri și assisturi. Sistemul 4-3-3 al oaspeților pune un accent deosebit pe posesie, cu E. Tagseth și P. Yazbek în centru, iar H. Mukhtar acționând ca omul cheie în spatele liniei de atac. Portarul B. Schwake și fundașul D. Lovitz, alături de J. Palacios și M. Woledzi, formează baza defensivei care trebuie să-l limiteze pe Baribo.

Dincolo de duelul direct dintre cei doi atacanți, meciul propune un contrast tactic interesant între densitatea numerică din mijlocul terenului propus de DC United și flexibilitatea ofensivă a lui Nashville SC. A. Muyl și A. Najar pe flancuri oferă opțiuni de lățime pentru vizitatori, în timp ce Hopkins și Servania trebuie să neutralizeze aceste amenințări. Această proiecție a echipelor probabile se bazează exclusiv pe aparițiile din sezonul curent și nu reprezintă o confirmare a formatiei de start.

Provocarea tactică: Poate DC United să limiteze amenințarea ofensivă a liderului în timpul primelor 30 de minute?

Partida de la Audi Field prezintă o confruntare între două echipe cu dinamici tactice distincte. DC United operează într-un sistem 4-4-2, o formație care oferă stabilitate pe flancuri și compactitate în zona centrală. Datele statistice indică faptul că echipa gazdă își concentrează amenințarea ofensivă în intervalul minutelor 16-30, perioadă în care marchează cea mai mare parte a golurilor sale. Această tendință sugerează un start de meci relativ conservator, urmat de o eventuală accelerare a ritmului odată ce jucătorii capătă încredere și identifică spațiile din apărarea adversă. Abordarea defensivă a formației 4-4-2 implică blocuri compacte la mijlocul terenului, cu wing-back-uri care asigură atât acoperirea laterală, cât și contributia ofensivă atunci când echipa trece în contră-atac.

Nashville SC, liderul clasamentului cu 39 de puncte, traversează o perioadă excelentă, cu patru victorii consecutive în meciurile recente și o singură înfrângere în întreg sezonul. Deși datele disponibile nu specifică formația utilizată de echipa oaspete, profilul unei formații aflate în poziția de lider sugerează un echilibru între posesie și tranziții rapide. Presiunea atacantă pe care Nashville o exercită asupra adversarilor, combinată cu disciplina tactică observată în seria actuală de rezultate, va reprezenta o provocare semnificativă pentru apărarea lui DC United. Echipa gazdă, situată pe locul 9 cu 22 de puncte și cu un parcurs recent de formă WDDDL, are nevoie imperativă de puncte pentru a rămâne în cursa pentru play-off-urile MLS, ceea ce îi conferă o motivație suplimentară în acest duel.

Din punct de vedere al pieței de pariuri, cotele oferite de Bet365 reflectă echilibrul anticipat între cele două formații: victoria gazdelor la 2.9, remiza la 3.4 și succesul oaspeților la 2.35. Aceste valori indică faptul că, deși Nashville SC pornește cu un mic avantaj bazat pe forma din ultima perioadă și pe poziția în clasament, DC United beneficiază de avantajul terenului propriu și de nevoia disperată de puncte. Strategia tactică optimă pentru DC United ar fi menținerea compactității defensive în primele 15 minute, neutralizarea tentativei timpurii a oaspeților de a-și impune ritmul, apoi exploatarea intervalului 16-30 pentru a crea oportunități de gol. Succesul acestei strategii depinde în mare măsură de capacitatea jucătorilor de a gestiona presiunea și de a profita de eventualele greșeli ale apărării adverse.

DC United – Nashville SC: Supremația oaspeților în ultimele întâlniri directe

Statisticile istoricului direct dintre cele două formații dezvăluie un echilibru aparent, însă o analiză mai atentă arată o dominantă clară a celor de la Nashville SC în această rivalitate. Din ultimele 12 întâlniri, echipa oaspete a obținut 6 victorii, în timp ce DC United a triumfat în doar 2 rânduri, iar 4 partide s-au încheiat la egalitate. Această diferență de performanță sugerează că trupa din Nashville abordează întâlnirile directe cu un moral superior și o abordare tactică mai eficientă împotriva adversarei din capitala americană.

Un aspect demn de evidențiat este prolificitatea ofensivei în această serie de meciuri directe. Media de 3,17 goluri per întâlnire plasează această confruntare în categoria partidelor cu potențial ofensiv ridicat, iar procentul BTTS de 58% confirmă că în majoritatea cazurilor ambele echipe au reușit să înscrie. Rezultatele recente reflectă această tendință: 2-2, 5-2, 0-1, 0-0 și 4-3 sunt scoruri care demonstrează atât volatilitatea, cât și spectacolul oferit de cele două formații. Remiza din mai 2026, scor 2-2, a fost urmată de o victorie categorică a lui Nashville în iulie, 5-2, ceea ce indică o adaptare rapidă și o capacitate de a exploata orice vulnerabilitate a defensivei adverse.

Din perspectiva pariurilor, datele istorice oferă indicii valoroase pentru următoarea întâlnire. Oaspeții au demonstrat consistență în a domina acest duel, iar tendința de a marca multiple goluri persistă. Pariorii care urmăresc piața O/U vor constata că optarea pentru „peste" rămâne o strategie avantajoasă ținând cont de media impresionantă de goluri. De asemenea, frecvența BTTS pozitiv în ultimele întâlniri face ca această piață să fie atractivă, mai ales când forma actuală a ambelor echipe este similară cu cea din meciurile directe anterioare.

Analiza formei și tendințelor de scor: Audi Field, duel între stiluri opuse

DC United vine la această întâlnire din Matchday 20 cu un palmares recent de WDDDL, o secvență care reflectă dificultățile unei echipe situate pe locul 9 în clasament, la 17 puncte în spatele liderului din Nashville. Echipa gazdă a obținut o singură victorie în ultimele cinci runde, 2-1 acasă cu Toronto FC, dar a remizat de trei ori consecutiv înainte de acea victorie. Rezultatele recente dezvăluie o formație care încasează frecvent goluri: 4-4 cu CF Montreal, 1-1 cu Houston Dynamo în deplasare, 1-1 cu St. Louis City și o înfrângere dureroasă, 1-3 pe teren propriu cu Chicago Fire. Acest context explică procentul ridicat de BTTS de 80% și media de 2 goluri primite pe meci în ultimele zece runde, cifre care contrastează puternic cu performanța defensivei liderului din Nashville.

Nashville SC, deși a suferit o înfrângere recentă, 0-1 în deplasare cu Orlando City SC, traversează o perioadă excelentă cu o serie de patru victorii consecutive imediat după acel eșec. Echipa ocupă prima poziție în clasament datorită solidității defensive, cu o medie de doar 0.8 goluri primite pe meci și 40% clean sheet-uri în ultimele zece partide. Victoria de 1-0 cu CF Montreal, 1-0 acasă cu Atlanta United FC, 2-1 cu New York City FC și succesul spectaculos 3-2 cu Los Angeles FC demonstrează capacitatea de a câștiga meciuri strânse. Totuși, media de doar 1.2 goluri marcate pe rundă și procentul redus de BTTS de 30% indică o echipă care pune accent pe controlul jocului și eficiența defensivei, mai degrabă decât pe spectacolul ofensiv.

Din perspectiva pieței de pariuri, diferența de formă dintre cele două echipe este evidentă în statisticile comparative: Nashville domină cu 68% formă față de doar 32% pentru DC United, iar în apărare diferența este și mai accentuată, 67% contra 33%. Această disparitate se reflectă în așteptările pentru meciul de la Audi Field, unde oaspeții pornesc cu un rol de favorit evident. Totuși, un aspect demn de atenție îl reprezintă tendința DC United de a marca constant, chiar și în meciuri pierdute, ceea ce face ca piața BTTS să fie tentantă la o cotă influențată de seria recentă de meciuri cu ambele echipe marcând. În același timp, frecvența redusă a BTTS în cazul Nashville-ului (30%) și capacitatea lor de a câștiga la zero contra unor echipe precum CF Montreal sau Atlanta United sugerează că opțiunea CS 2-0 ar putea reprezenta o alternativă viabilă pentru pariori.

Cota pentru victoria oaspeților și oportunități de valoare înainte de DC United – Nashville SC

DC United primește vizita liderului Nashville SC într-o confruntare din Matchday 20, cu o diferență clasament semnificativă între cele două formații. Nashville SC domină campionatul cu 39 de puncte și un record excelent de 12 victorii, trei remize și doar două înfrângeri, în timp ce DC United ocupă locul 9 cu doar 22 de puncte. Cotele 1X2 reflectă această diferență de formă: victoria gazdelor este cotată la aproximativ 2.9 (31.7% probabilitate implicită), remiza la 3.25 (28.3%), iar succesul oaspeților la 2.3 (40%). Cu toate acestea, cea mai bună cotă disponibilă pentru victoria Nashville SC este 2.35 la Bet365, oferind o valoare ușor superioară față de media pieței. Analizând seria de rezultate și diferența de punctaj, echipa condusă de echipa oaspete are toate argumentele pentru a continua parcursul victorios în acest sezon.

Predicția principală indică victoria oaspeților cu o încredere de 42%, iar această opțiune se susține prin forma actuală a lui Nashville SC, care traversează o perioadă excelentă în MLS. Deși DC United beneficiază de avantajul terenului propriu la Audi Field, statisticile și poziția în clasament sugerează că diferența de valoare între cele două echipe este subestimată de cotele oferite. Opțiunea DC 12 (egal sau victorie Nashville) prezintă o probabilitate combinată mai ridicată și poate reprezenta o alternativă conservatoare pentru pariori, având în vedere că Nashville SC nu a pierdut decât de două ori în întregul sezon.

Piața BTTS oferă cea mai mare încredere din toate predicțiile – 56% – sugerând că ambele echipe au capacitatea de a marca în această întâlnire. DC United, deși pe o poziție inferioară, are o linie ofensivă care poate profita de eventualele spații lăsate de echipa oaspete. Estimarea de peste 2.5 goluri (51% încredere) completează tabloul unei partide cu potențial ofensiv ridicat, unde ambele formații ar putea contributes la un spectacol golgheter. Cotele pentru peste 2.5 și BTTS da sunt în general echilibrate în ofertele principalelor case de pariuri, reflectând incertitudinea pieței asupra unui meci între o echipă de top și una din jumătatea inferioară a clasamentului.

Pariuri alternative și unghiuri interesante la DC United vs Nashville SC

Pentru cei care caută opțiuni dincolo de piața 1X2 standard, modelul nostru identifică câteva oportunități atractive. AH Nashville SC -0.25 la odds 1.47 oferă cea mai mare încredere din secțiunea alternativă, cu o probabilitate estimată de 68%, reflectând dominanța clară a oaspeților în acest sezon. Această linie de handicap oferă un tampon în cazul unei remize, făcând-o potrivită pentru cei care vor să mizeze pe succesul echipei din fruntea clasamentului cu un grad mai mare de siguranță.

Din punct de vedere al CS, cel mai probabil rezultat conform modelului nostru este 1:2, cotat la 7.50, deși încrederea rămâne moderată la 13%. Piața de cornere sub 9.5 la 1.67 (54% încredere) reprezintă o alternativă solidă, având în vedere că întâlnirile dintre cele două echipe au produs în general mai puține situații de corner. Sam Surridge este selectat ca Goleador oricând la odds 2.10 cu 48% încredere, un pariu care combină valoarea cu potențialul oferit de forma bună a atacantului.

Aceste opțiuni alternative pot diversifica strategia de pariere dincolo de selecțiile principale. AH Nashville SC -0.25 rămâne cea mai solidă recomandare datorită încrederii ridicate, în timp ce CS 1:2 și Goleador oricând-ul Sam Surridge oferă potențial de profit suplimentar pentru cei dispuși să accepte o marjă de risc mai mare. Piața de cornere sub 9.5 completează oferta pentru pariori care anticipează un meci controlat de echipa oaspete, fără un volum excesiv de faze fixe din care se acordă cornere.

Verdictul pentru confruntarea de la Audi Field

Nashville SC vine la Washington în calitate de favorită clară, ocupând prima poziție în clasament cu 39 de puncte, în timp ce DC United se află pe locul 9, la 17 puncte distanță. diferența de formă dintre cele două formații sugerează un avantaj consistent pentru oaspeți, care au demonstrat o consistență superioară în acest sezon cu 12 victorii în 17 meciuri. Analiza noastră indică o probabilitate de 42% pentru succesul echipei Nashville SC la 1X2, iar opțiunea DC 12, care acoperă orice rezultat în afară de egalitate, atinge 36% încredere.

Din punct de vedere al pieței de goluri, atât BTTS cu 56% cât și O/U 2.5 cu 51% sugerează un meci în care ambele echipe au șanse reale să marcheze. Deși Nashville SC domină în clasament, forma defensivă oscilantă a gazdelor ar putea permite cel puțin o reușită, ceea ce susține recomandarea pentru BTTS — da. Pontul principal rămâne victoria oaspeților, dar scenariul cu goluri la ambele capete oferă o alternativă solidă pentru pariori. Meciul din Matchday 20 se joacă sâmbătă la ora 23:30 pe Audi Field.

Selecția noastrăDaAmbele echipe marchează@1.67 · 56%
Cea mai bună valoareNashville SCRezultatul meciului (1X2)@2.05 · 42%
Pronosticurile noastre: DC United vs Nashville SC — Nashville SC — Câștigă (41%); Peste 2.5; Ambele echipe: Da

Întrebări Frecvente

DC United vs Nashville SC: cine este favorit la victorie?
Modelul nostru prezice Nashville SC cu 41% încredere pe baza formei actuale, a istoricului și a analizei statistice.
Câte goluri în DC United vs Nashville SC?
Ne așteptăm la Peste 2.5 goluri (50% încredere), pe baza statisticilor ofensive și defensive.
Vor marca ambele echipe în DC United vs Nashville SC?
Ambele echipe marchează: Da (55% încredere).
Este dubla șansă 12 un pariu bun pentru DC United vs Nashville SC?
Pronosticul nostru de dublă șansă este 12 cu 36% încredere — acoperă două rezultate cu risc redus.
Cine are cele mai mari șanse să marcheze în DC United vs Nashville SC?
Sam Surridge este alegerea noastră pentru a marca.
Când și unde se joacă DC United vs Nashville SC?
DC United vs Nashville SC are loc pe 1 aug. 2026 la Audi Field.

Informații suplimentare

DC UnitedDC United

Golgeteri principali

T. Baribo
T. BariboAtacant
2Goluri

Asistențe

Peglow
PeglowAtacant
1Asistențe

Cartonașe

Peglow
PeglowAtacant
20
K. Kurokawa
K. KurokawaFundaș
10
J. Hopkins
J. HopkinsMijlocaș
10
Gabriel Pirani
Gabriel PiraniMijlocaș
10
J. Stroud
J. StroudMijlocaș
10
Nashville SCNashville SC

Golgeteri principali

S. Surridge
S. SurridgeAtacant
4Goluri
W. Madrigal
W. MadrigalAtacant
1Goluri
C. Espinoza
C. EspinozaAtacant
1Goluri
H. Mukhtar
H. MukhtarAtacant
1Goluri

Asistențe

P. Yazbek
P. YazbekMijlocaș
2Asistențe
W. Madrigal
W. MadrigalAtacant
1Asistențe

Cartonașe

J. Palacios
J. PalaciosFundaș
10
D. Lovitz
D. LovitzFundaș
10
M. Corcoran
M. CorcoranMijlocaș
10

Formă Detaliată & Meciuri Recente

DC United
EEDDE
10Jucat
1Victories
6Remize
3Înfrângeri
Puncte/Meci0.9
Proc. de Victorie %10%
Goluri/Meci3.2
Medie Goluri1.3
Medie Concediate1.9
Ambele Echipe Marchează80%
Fără goluri primite10%
Nu a marcat20%

Meciuri Recente

29 aug.Evs Los Angeles FC0-0
22 aug.Dla Charlotte1-3
19 aug.Dvs New England Revolution0-3
15 aug.Ela CF Montreal1-1
1 aug.Evs Nashville SC2-2
Nashville SC
EVVVV
10Jucat
8Victories
1Remize
1Înfrângeri
Puncte/Meci2.5
Proc. de Victorie %80%
Goluri/Meci3
Medie Goluri2.1
Medie Concediate0.9
Ambele Echipe Marchează50%
Fără goluri primite40%
Nu a marcat10%

Meciuri Recente

30 aug.Vvs FC Cincinnati4-0
23 aug.Vvs Columbus Crew3-2
19 aug.Vla New York Red Bulls1-0
16 aug.Vvs Inter Miami4-1
1 aug.Ela DC United2-2

Istoricul Întâlnirilor

Statistici de Pariuri

MetricăValoare
Total Meciuri13
Medie Goluri3.23
Ambele Echipe Marchează62%
Peste 2.5 Goluri54%
Peste 1.5 Goluri69%

Goluri pe Echipa

EchipaTotalMedie
DC United161.23 pe meci
Nashville SC262 pe meci

Fără goluri primite

EchipaFără goluri primite
DC United2 (15%)
Nashville SC5 (38%)
1 aug. 2026MLSDC United2-2Nashville SC
10 mai 2026MLSNashville SC2-2DC United
10 iul. 2025Cupa SUANashville SC5-2DC United
28 iun. 2025MLSDC United0-1Nashville SC
18 mai 2025MLSNashville SC0-0DC United
3 oct. 2024MLSNashville SC3-4DC United
13 iul. 2024MLSDC United2-1Nashville SC
2 iul. 2023MLSNashville SC2-0DC United
13 mai 2023MLSDC United1-1Nashville SC
25 iun. 2022MLSDC United1-3Nashville SC
16 oct. 2021MLSDC United0-0Nashville SC
15 aug. 2021MLSNashville SC5-2DC United
24 sept. 2020MLSNashville SC1-0DC United

Aviz Important: Jocuri Responsabile și Exonerare de Răspundere pentru Predicții

18+

TREBUIE SĂ AVEȚI 18+ ANI PENTRU A PARIA. Pariurile implică risc și pot fi dependente. Vă rugăm să pariați responsabil și să pariați doar ceea ce vă puteți permite să pierdeți.

Predicțiile noastre de fotbal se bazează pe analize statistice și ar trebui folosite doar în scopuri de divertisment. Performanța din trecut nu garantează rezultate viitoare.

Nu suntem consilieri financiari sau de pariuri licențiați. Consultați întotdeauna sfaturi profesionale înainte de a lua decizii de pariere.