Etapa 15
CFR Cluj vs Universitatea Craiova Pronostic și Sfaturi de Pariuri
8 nov. 2026
17:00
Pronosticurile noastre: Universitatea Craiova — Câștigă (47%); Peste 2.5; Ambele echipe: Da.
Cea mai bună miză
Selecția noastră
Handicap asiatic
Universitatea Craiova -0.5
@ 1.36
74%
ÎncredereSfaturi de pariere
CFR ClujRemizăUniversitatea Craiova
Rezultat
Universitatea Craiova
@ 1.83
48%
Total goluri
Peste 2.5
@ 1.82
52%
Ambele echipe marchează
Cea mai bună valoareDa
@ 1.76
53%
Dublă șansă
Acasă/Afara
@ 1.26
38%
Handicap asiatic
H. Oaspeți -0.5
@ 1.36
74%
Primul Timp
Remiză
@ 2.22
41%
HT/FT
Remiză/Oaspete
@ 5.10
19.6%
Scor exact
1:2
@ 9.25
10.8%
Cotele actualizate la fiecare oră
Ponturile recalculat la fiecare 2 ore
Blocat cu 2 ore înainte de start
Analiză de experți
Analiza în pregătire
Expertul nostru revizuiește ultimele statistici, forma și cote pentru acest meci. Analiza completă va fi disponibilă în curând.
Statistici Cheie
7Remize
8
2.25Medie Goluri
50%Ambele Echipe Marchează
25%Peste 2.5
8 mai 2026CFR Cluj0-0Universitatea Craiova
6 apr. 2026Universitatea Craiova2-0CFR Cluj
7 dec. 2025Universitatea Craiova1-1CFR Cluj
3 aug. 2025CFR Cluj2-3Universitatea Craiova
10 mai 2025Universitatea Craiova2-2CFR Cluj
Cote
| Casa de pariuri | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet | 3.46 | 3.60 | 1.97 |
| Betano | 2.45 | 3.65 | 1.52 |
Întrebări Frecvente
CFR Cluj vs Universitatea Craiova: cine este favorit la victorie?
Modelul nostru prezice Universitatea Craiova cu 48% încredere pe baza formei actuale, a istoricului și a analizei statistice.
CFR Cluj vs Universitatea Craiova: care este pontul nostru de PR/FS?
Pontul nostru de PR/FS este X/2 cu 20% încredere.
Câte goluri în CFR Cluj vs Universitatea Craiova?
Ne așteptăm la Peste 2.5 goluri (52% încredere), pe baza statisticilor ofensive și defensive.
Vor marca ambele echipe în CFR Cluj vs Universitatea Craiova?
Ambele echipe marchează: Da (53% încredere).
Este dubla șansă 12 un pariu bun pentru CFR Cluj vs Universitatea Craiova?
Pronosticul nostru de dublă șansă este 12 cu 38% încredere — acoperă două rezultate cu risc redus.
Când și unde se joacă CFR Cluj vs Universitatea Craiova?
CFR Cluj vs Universitatea Craiova are loc pe 8 nov. 2026.
Informații suplimentare
| # | Echipa | P | V | E | L | GF | GA | GD | puncte | Formă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 13 | 9 | 3 | 1 | 29 | 9 | +20 | 30 | ||
| 2 | 13 | 9 | 2 | 2 | 32 | 9 | +23 | 29 | ||
| 3 | 13 | 8 | 3 | 2 | 21 | 13 | +8 | 27 | ||
| 4 | 13 | 7 | 2 | 4 | 18 | 17 | +1 | 23 | ||
| 5 | 13 | 7 | 1 | 5 | 25 | 20 | +5 | 22 | ||
| 6 | 13 | 6 | 3 | 4 | 20 | 19 | +1 | 21 | ||
| 7 | 13 | 5 | 5 | 3 | 21 | 20 | +1 | 20 | ||
| 8 | 13 | 5 | 3 | 5 | 16 | 17 | -1 | 18 | ||
| 9 | 13 | 5 | 2 | 6 | 19 | 20 | -1 | 17 | ||
| 10 | 13 | 4 | 4 | 5 | 14 | 16 | -2 | 16 | ||
| 11 | 13 | 3 | 5 | 5 | 17 | 17 | 0 | 14 | ||
| 12 | 13 | 3 | 5 | 5 | 8 | 18 | -10 | 14 | ||
| 13 | 13 | 3 | 3 | 7 | 8 | 14 | -6 | 12 | ||
| 14 | 13 | 2 | 5 | 6 | 15 | 21 | -6 | 11 | ||
| 15 | 13 | 2 | 2 | 9 | 13 | 29 | -16 | 8 | ||
| 16 | 13 | 1 | 2 | 10 | 9 | 26 | -17 | 5 |
Liga Campionilor
Liga Europa
Liga Conferințelor
Retrogradare
Formă Detaliată & Meciuri Recente
VDVDE
10Jucat
5Victories
2Remize
3Înfrângeri
| Puncte/Meci | 1.7 |
| Proc. de Victorie % | 50% |
| Goluri/Meci | 2.8 |
| Medie Goluri | 1.5 |
| Medie Concediate | 1.3 |
| Ambele Echipe Marchează | 60% |
| Fără goluri primite | 30% |
| Nu a marcat | 20% |
Meciuri Recente
25 oct.Evs Dinamo București2-2
18 oct.Dla UTA Arad0-1
12 oct.Vla Arges Pitești1-0
8 oct.Dvs Universitatea Cluj1-3
19 sept.Vvs FC Botoșani3-1
VEVVV
10Jucat
8Victories
2Remize
0Înfrângeri
| Puncte/Meci | 2.6 |
| Proc. de Victorie % | 80% |
| Goluri/Meci | 2.9 |
| Medie Goluri | 2.5 |
| Medie Concediate | 0.4 |
| Ambele Echipe Marchează | 40% |
| Fără goluri primite | 60% |
| Nu a marcat | 0% |
Meciuri Recente
26 oct.Vla Sepsi OSK Sfântu Gheorghe5-0
22 oct.Vla Inter Club d'Escaldes3-1
18 oct.Vvs Farul Constanța2-0
15 oct.Evs Getafe1-1
11 oct.Vla CS Csikszereda1-0
Istoricul Întâlnirilor
Statistici de Pariuri
| Metrică | Valoare |
|---|---|
| Total Meciuri | 20 |
| Medie Goluri | 2.25 |
| Ambele Echipe Marchează | 50% |
| Peste 2.5 Goluri | 25% |
| Peste 1.5 Goluri | 80% |
Goluri pe Echipa
| Echipa | Total | Medie |
|---|---|---|
| CFR Cluj | 21 | 1.05 pe meci |
| Universitatea Craiova | 24 | 1.2 pe meci |
Fără goluri primite
| Echipa | Fără goluri primite |
|---|---|
| CFR Cluj | 5 (25%) |
| Universitatea Craiova | 6 (30%) |
8 mai 2026Liga ICFR Cluj0-0Universitatea Craiova
6 apr. 2026Liga IUniversitatea Craiova2-0CFR Cluj
7 dec. 2025Liga IUniversitatea Craiova1-1CFR Cluj
3 aug. 2025Liga ICFR Cluj2-3Universitatea Craiova
10 mai 2025Liga IUniversitatea Craiova2-2CFR Cluj
7 apr. 2025Liga ICFR Cluj2-0Universitatea Craiova
1 dec. 2024Liga IUniversitatea Craiova0-2CFR Cluj
28 iul. 2024Liga ICFR Cluj0-2Universitatea Craiova
25 apr. 2024Liga IUniversitatea Craiova0-1CFR Cluj
16 mar. 2024Liga ICFR Cluj1-2Universitatea Craiova
2 dec. 2023Liga IUniversitatea Craiova1-0CFR Cluj
30 iul. 2023Liga ICFR Cluj1-1Universitatea Craiova
7 mai 2023Liga ICFR Cluj1-1Universitatea Craiova
2 apr. 2023Liga IUniversitatea Craiova1-1CFR Cluj
11 feb. 2023Liga IUniversitatea Craiova2-0CFR Cluj
11 sept. 2022Liga ICFR Cluj2-0Universitatea Craiova
15 mai 2022Liga ICFR Cluj2-1Universitatea Craiova
10 apr. 2022Liga IUniversitatea Craiova3-2CFR Cluj
5 feb. 2022Liga IUniversitatea Craiova1-1CFR Cluj
23 sept. 2021Cupa RomânieiUniversitatea Craiova1-0CFR Cluj

